Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na biznes. Świadczyłbym usługi wnuczka na godziny xD

I w sumie tak myślę, dlaczego by nie? Wielu starszych ludzi jest samotnych, nie ma do kogo gęby otworzyć z takich czy to innych powodów to dlaczego by nie świadczyć im usług, którym im najbardziej brakuje?

Pomyślcie przez chwilę. Dzwoni taka babcia lat 70 i mówi, że chce wnuka na parę godzin. Babcia zrobiła schabowe i nie ma komu tego zjeść, nie chce żeby się zmarnowało i chciałaby z kimś pogadać. Jej wnuki za granicą, córka zajęta, Janek odszedł parę lat temu. I ja pytam o jej preferencje. Wnuczek starszy, młodszy? Kapryśny czy bardziej ugodowy? Preferencje polityczne i wyznaniowe? Po takim wywiadzie stwierdzam, że mam coś interesującego dla pani i stwierdza że jest za drogo. No to mówię, że miałbym wnuka w połowie tej ceny, ale jest przeciwko pisowi.

A to jednak chcę droższą opcję.

Wysyłam pracownika, z mojej zaawansowanej kadry, którą sam szkoliłem i uczyłem jak zachowywać się u klientów. Wnuczek jedzie, je ze smakiem schabowe, mówi babci ile to pis nie dał. Babcia zachwycona, ma do kogo gębę otworzyć, opowiada co tam u niej. Na koniec umówionego czasu, pracownik wystawia paragon, babcia płaci, a nawet dorzuca coś ekstra za profesjonalną usługę i mój wnuczek wraca, żeby zadowolić innych klientów.

Dlaczego nie? xD Lepsze to niż tym ludziom wciskać garnki za parę tysięcy, kraść itp Obydwie strony są zadowolone, a biznes kwitnie. W przyszłości mam tysiące ludzi pod sobą, stałych klientów, a sam zakładam swoją partię polityczną i przejmuję władzę w kraju.

To przecież plan doskonały! A moja dziewczyna mnie wyśmiała xD

#heheszki #pomyslnabiznes #babcia #polityka #koronawirus
  • 23
@moxie: Każdy geniusz był na początku wyśmiewany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fajnytaki299: To nie będzie moja wina. Jak taki dziadek ma problemy, jest sam to mało kto mu pomoże. Jak nie może czegoś dostać to chociaż może to kupić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnytaki299: to zależy od sytuacji rynkowej, preferencji klienta i konkurencji. Nie chcę być droższy na przykład od takiej roksy, bo ona oferuje więcej i chętnie z dziadkiem pogada resztę czasu, zwłaszcza jak dobrze płaci. Nie robiłem reeserchu i nie wiem ile bym musiał brać za godzinę. Narazie jest tylko pomysł, a do realizacji długa droga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnytaki299: Czemu w Japonii to jest ok, a u nas by nie było? My też mamy problem spory z samobójcami. Wielu facetom by się na przykład przydała przyjaciółka na godziny, która tylko pogada na przykład.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deton24: są ubodzy emeryci, są i tacy, którzy mają odłożone trochę grosza ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) kwestia pozbycia się kręgosłupa moralnego, a z tym już gorzej
@Garztam: pytanie bardziej, czy rzeczywiście istnieje taka nisza, którą faktycznie można zagospodarować.
Polacy są raczej nieufni, wszędzie węszą szwindle, są też przezornie nauczeni przez życie ostrożności.
Prawda, są tacy seniorzy, którzy tracą tysiące metodami na wnuczka, ale z tego też biorą się kampanie i dużo przestrzegania ich samych przed choćby podobnie wyglądającymi procederami.
U starszych osób, zwłaszcza spoza miast, jest głęboko zakorzeniony strach przed nowym, nieznanym. Nie lubią nowych rzeczy, przyswajania
@deton24:

pytanie bardziej, czy rzeczywiście istnieje taka nisza, którą faktycznie można zagospodarować.

Polacy są raczej nieufni, wszędzie węszą szwindle, są też przezornie nauczeni przez życie ostrożności.

Prawda, są tacy seniorzy, którzy tracą tysiące metodami na wnuczka, ale z tego też biorą się kampanie i dużo przestrzegania ich samych przed choćby podobnie wyglądającymi procederami.

U starszych osób, zwłaszcza spoza miast, jest głęboko zakorzeniony strach przed nowym, nieznanym. Nie lubią nowych rzeczy, przyswajania
@Garztam:

Masz fajne spostrzeżenia.
I jeszcze nieskażoną altruistyczną naturę wobec podobnych osób.
Kiedyś Ci to może przejść.
Natura pracy z klientem.

Nie zauważyłem tagu heheszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deton24: powinno mi to już dawno przejść. Nie napiszę że jestem głupi, jestem szalony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A ludzie to są różni, odniosłem się tylko do ludzi starszych, bo z innymi mam takie przeboje, że nigdy swojej działalności nie założę xD

Brakowało mi twoich komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡
@Garztam: Twoich też.
Cały tag śmieci musiał mieć do tej pory prawdopodobnie jakiegoś shadow bana, bo dopiero dzisiaj mi się na feedzie pojawił, i wchłonąłem wszystkie 27 wpisów w jeden wieczór. Mistrz. Szacun.
Sporo otwierających oczy spostrzeżeń i rozkmin na jakie bym po ludzku nie wpadł.

Można nawet odpowiednio okroić zredagować i wydać:
https://www.dobreprogramy.pl/marcinw2/Ridero-jak-za-rozsadne-pieniadze-opublikowac-ilub-wydrukowac-ksiazke,104642.html
@Garztam: Jak skończyłem to wszystko czytać na tagu, to miałem wrażenie, że to jakiś koszmar z którego zaraz się obudzę i to wszystko, co przeczytałem, się nigdy nie wydarzyło.

Istnieje uderzająca korelacja w zachowaniach części osób starszych, a częściej, u osób pochodzących z terenów wiejskich. Podobna mentalność, podobne myślenie magiczne, podobne nawyki, dziwne nieprzystające do niczego iracjonalne zachowania, wątle poparty światopogląd. Kilka podobnych historii znam, wydarzyło się w wielu innych rodzinach