Wpis z mikrobloga

ponad 31 tysięcy zakażonych #koronawirus w Polsce. rząd zastanawia się nawet nad wprowdzeniem godziny policyjnej!

tymczasem:
pojawił się nowy projekt fundacji "Pro Prawo do Życia" całkowitego zakazu #aborcja - w projekcie tym:
- przewiduje się karanie kobiet za aborcję
- usuniecie prawa do terminacji ciąży powstałej w wyniku przestępstwa
- ciekawy jest również zapis o możliwym karaniu poronień (tak, tak, Salwador zbliża się do nas wielkimi krokami)

źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26924707,radykalowie-chca-calkowitego-zakazu-aborcji-w-projekcie-karanie.html

(oczywiście że "lewackie" źrodło - chyba nie oczekujecie że Pch24 czy inna fronda napisze cokolwiek sensownego na temat tej sprawy?)

#neuropa

#bekazprawakow
#bekazpisu
#bekazkonfederacji

fundamentalizm religijny to choroba i powinno się to leczyć w placówkach zamkniętych. change my mind

(darujcie sobie tylko wątki typu "LGBT to religia" ja tutaj chcę dyskutować o tej konkretnie fundamentalnej religii. a fundamentalizm zdarza się w innych grupach również - w LGBT również).
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@secret_passenger: Jest tylko jeden skuteczny sposób aby zakończyć nieustającą "Wojnę polsko-polską" i skłócanie społeczeństwa przez polityków - niech prawa wyborcze otrzymują wyłącznie ludzie mający do tego kompetencje!

Jeżeli przeciętny człowiek musi przejść przez 30 godzin treningu, egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny, aby mieć prawo do sterowania 4-kołowym pojazdem, to jakim prawem ten sam obywatel może sterować polityką własnego państwa, nie spełniając żadnych warunków i wymagań?! To jest prosta droga ku przepaści,
@wygolony_libek-97: idea ciekawa i słyszałem o niej już lata temu. obawiam się jednak że nie zdobędzie poparcia. ja tu nawet nie widzę jak można by zabrać się za przedstawianie tego pomysłu ludziom.

choć może gwarancje socjalne (dochód podstawowy) w zamian za zrzeczenie się praw wyborczych (czynnych i biernych) byłyby dla niektórych wystarczającą rekompensatą? obawiam się że nie - chciwość jest wielka i takich pieniędzy jak w polityce nie da się zrobić
@wygolony_libek-97: nie używam FB. możesz mi powiedzieć jaki ten ruch ma plan by przekonać ludzi do takiego rozwiązania? staram się wyobrazić co można komuś zaoferować za rezygnację z praw wyborczych. i poza tym co napisłem (co dla wielu ludzi będzie zbyt mało - np. dla dzisiejszych polityków) nic mi nie przychodzi do głowy
@secret_passenger: MÓJ KONCEPT-W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE: MERYTOKRACJA W eGŁOSOWANIU (σ ͜ʖσ) wyborcze prawo jazdy

○ Publicznie dostępna pula 350-400 pytań wielokrotnego wyboru bez odpowiedzi (z jedną poprawną ● lub kilkoma ( ͡º ͜ʖ͡º)
○ Pytania podzielone na 3 grupy tematyczne odpowiednio dla matematyki poz.podstawowy, wos-u i przedsiębiorczości.
○ Całodobowa możliwość podchodzenia do egzaminu kompetencyjnego z odnawialnym limitem (3
@wygolony_libek-97: no ok, sama strona techniczna to jest jakiś pomysł.

zastanawia mnie jedynie tylko sprawa wybranych przez Ciebie zagadnień - matematyka, wos, przesiębiorczość  - oczywiście że to ważne sprawy. ale chyba jednak nie wszystko?
ktoś zauważy brak jakichkolwiek podstaw do kierowania polityką zagraniczną, obronnością kraju, oświatą, ochroną zdrowia, edukacją.

tak jak mówię - rozumiem koncept i nie jestem na "nie" ale tutaj chyba jest wiele pracy do zrobienia jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@secret_passenger: to bardziej wygląda na robotę obcego wywiadu niż fundamentalizm religijny. Znaczy musi trafić na podatny grunt nie mniej jednak świetny sposób na destabilizację lokalnego społeczeństwa, protesty, a jeśli dywersja się uda na tyle żeby takie coś przeforsować, mniej urodzeń ogółem oraz więcej niepełnosprawnych dzieci. Tak czy inaczej, osłabienie państwa. Win-win dla mających na celu zasiać ferment.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wygolony_libek-97:

Jest tylko jeden skuteczny sposób aby zakończyć nieustającą "Wojnę polsko-polską" i skłócanie społeczeństwa przez polityków - niech prawa wyborcze otrzymują wyłącznie ludzie mający do tego kompetencje!

To nie wystarczy. Musielibyśmy mieć trochę więcej faktycznej demokracji. Teraz politycy mogą kłamać i nie ma sposobu ich demokratycznie odwołać. Nie ma też sposobu aby obywatelsko odbyło się referendum w jakiejś istotnej kwestii. Nawet jeśli zaś się odbędzie to rządzący mogą manipulować pytaniem oraz
@szpongiel: no dobrze, tylko dlaczego niby kk, prawica (z bogiem i narodem na sztandarach) mieliby dążyć do osłabienia państwa? przecież nie ma w tym krzty sensu - może oprócz tego, że w słabszym państwie łatwiej je rozkradać (co chyba też było na rękę kk tuż przed uchwaleniem Konstytucji 3 Maja).

osobiście to dziwię się że taka postawa niektórych środowisk (tzn. ścisła kontrola prywatnego życia ludzi) zyskuje w kraju takim jak Polska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@secret_passenger: bardziej ruscy albo inne pejsy finansujący kogoś kto po prostu rzuca ziarno na podatny grunt. W tym wypadku prawaki to pożyteczni idioci. No ale możliwe, że sami mają tak #!$%@? w garze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@secret_passenger: co do wolności to w Polsce po 123 latach zaborów, II WŚ i tym co Niemcy #!$%@? wybijając polską inteligencję i ogółem wszelkich sensownych ludzi z charakterem i ideami. Kto się ostał to Ruskie skutecznie dokończyli i blisko pół wieku tresury przez komunę jeszcze to zacementowało. Od 30 lat sitwa postmagdalenkowa sprawia, że każdy kto nie chce kopać się z koniem i cwaniactwem, ucieka za granicę. Zostali w przeważającej liczbie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szpongiel:

No ale możliwe, że sami mają tak #!$%@? w garze


Niestety, skłaniam się bardziej ku temu.

co do wolności to w Polsce po 123 latach zaborów, II WŚ i tym co Niemcy #!$%@? wybijając polską inteligencję i ogółem wszelkich sensownych ludzi z charakterem i ideami. [...]


Jasne, tylko inne narody mają podobną historię - nie jesteśmy chyba jedyni - Czechy też miały swoje zawirowania. Nie mówię że to bez znaczenia,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@secret_passenger: co do reszty zgoda ale inne narody, które miały podobną historię to jakoś wybitnie lepiej chyba nie przędą. Czechy przynajmniej nie mają katotalibanu ale pod tym względem to nasze państwa różnią się co najmniej od czasów wojen husyckich. Przyznam, że nie znam dobrze współczesnej historii Czech ale II WŚ i komuchy chyba trochę mniej ich zaorały.
No i być może kluczowa różnica - tam się odbyła dekomunizacja, a u nas
@szpongiel:

Przyznam, że nie znam dobrze współczesnej historii Czech ale II WŚ i komuchy chyba trochę mniej ich zaorały.


inaczej. to na pewno. wiesz - w Czechach komuniści nadal księżom zawody na zasadzie losowania i skończyło się "księżowanie". czy to było zatem "lżejsze" niż sytuacja w Polsce? szczerze wątpię.

No i być może kluczowa różnica - tam się odbyła dekomunizacja, a u nas okrągły stół, oficjalnie. Zaś nieoficjalnie wódeczka między "opozycją",