Wpis z mikrobloga

Mój wujek był zawsze człowiekiem niepokornym. Jeszcze za Gierka wydał wszystkie swoje pieniądze i postawił wszystko na jedną kartę. Uciekł z PRL do Stanów Zjednoczonych. Na początku pracował na budowie w Michigan, tam dopiero uczył się języka. Pracował uczciwie, często dając z siebie wszystko.

Szef go lubił i szybko stał się jego głównym pomocnikiem. Zaoszczędził i kupił sobie samochód. Lata mijały, wujek rozkręcił swój własny sklep budowlany. Nigdy nie narzekał na dopływ gotówki a mimo to wciąż posiadał swój pierwszy samochód. Tak kochał tego Forda. Mimo, że znajomi się śmiali, że wciąż ma tego szrota zamiast nowego nowu on mawiał "it ain't place for 'lastic sh!tbox in rustbelt country"

Tutaj zdjęcie w formie pocztówki, którą wysłał nam na święta w 1998. Zrobił je przed swoim sklepem budowlanym. Jak widać na brak klientów nie musiał narzekać. Niestety zmarł 5 lat później i nigdy nie dowiedziałem się co się stał z jego autem.

#motoryzacja #amcar #zmyslonestory #ford #fotografia
Pobierz SzubiDubiDu - Mój wujek był zawsze człowiekiem niepokornym. Jeszcze za Gierka wydał w...
źródło: comment_1616927112qat2CEW70VoAQYFxWIwr9F.jpg
  • 5