Wpis z mikrobloga

Jprdl, słyszeliście że #google czy #facebook podsł#!$%@?ą? To teraz mi mózg się topi.

Dzisiaj zrobiłem zdjęcie tarasu na którym stały dwa krzesła z #jysk i stolik. Mamusi wysłałem na #messenger jak sobie kawkujemy z żoną na tarasie.

I teraz wszędzie w necie #reklama jak na screenie.

Nie szukałem tych krzeseł w necie, nie pamiętam żebym kiedykolwiek wchodził na stronę #jysk. Krzesła kupiłem że dwa tygodnie temu stacjonarnie w sklepie.

Wiem że wiosną się zaczęła i może przypadek ale jednak trochę #creepy
źródło: comment_1617121174USMkNFo4nge7vMxRRPLVy1.jpg
  • 25
@Nyggativez: tam było tylko "Kawka na tarasie" i to zdjęcie, żadnych tagów odnosnie krzeseł czy sklepu, albo sztuczna inteligencja rozpoznała po obrazku albo ktoś to normalnie przegląda i ręcznie dopasowuje reklamy, albo jestem #!$%@?. Generalnie mocno creepy akcja.
podsł#!$%@?ą


@Andi129: to prawda, jest podsłuch, dlatego wywaliłem messengera

@Andi129: Ja tak nie raz miałem, zacznij pisać z kimś, że chcesz kupić coś i wyjdzie to samo


@Nyggativez: nie dość że czyta wiadomości i daje reklamy to na dodatek na serio z tym podsłuchem się to dzieje bo potem reklamy wyskakują nawet jak się nic nie pisało albo nie szukało na ten temat, sama rozmowa była a obok telefon
@paczelok: tu nie chodzi o podsłuch, zrobiłem zdjęcie i dodałem opis "Kawka na tarasie". Wogole nie było mowy o żadnych krzesłach. Jedynie analiza przesłanego zdjęcia pozwalalaby na dopasowanie reklamy.
@paczelok: Dość mocna folia, przyznaję


@L3gion: człowieku ty żyjesz w poprzednim stuleciu jak nie wiesz jaka teraz technologia w telefonach jest
jak myślisz po co są te NEURAL ENGINE reklamowane w procesorach na telefony służące do akceleracji obliczeń AI

a jak masz android to jest jeszcze gorzej bo nawet w PLAYT STORE były wirusy a co dopiero takie skryte analizowanie co jest w domu

@paczelok: to by mniej więcej
człowieku ty żyjesz w poprzednim stuleciu jak nie wiesz jaka teraz technologia w telefonach jest


@paczelok: Czyli rozumiem że według ciebie mój telefon skrycie, bez wpływu na baterię robi sobie fotki co X czasu a potem przesyła je na bieżąco do chmury aby rozpoznać moje biurko z IKEA albo TV TCL? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nikt jeszcze na to nie wpadł podczas recenzji czy analizy kodu
@paczelok: ok, ale w tym przypadku nie wymagałoby to ogromnej masy zdjęć tego krzesła wcześniej przetworzonej przez AI? Krzesło było pod innym kątem, inne tło, część jest przysłonięta stolikiem...


@Andi129: widzę że nie ogarniasz

można w 50ms zrobić kilkanaście zdjęć, a do analizty typu jaki to obiekt wystarczy jedna klatka

@paczelok: Czyli rozumiem że według ciebie mój telefon skrycie, bez wpływu na baterię robi sobie fotki co X czasu
@Andi129: sieci neuronowe uczą się offline i wystarczy dać im "dataset" czyli zbiór danych żeby szybko przetwarzały dane na urządzeniu typu telefon

ja wiem że technologia to magia dla ludzi ale jak myślisz żę działa technologia typu samo jeźdzące auta ?

@Andi129: Ale zapłon xD


@Suheil-al-Hassan: ludzie używają technologii i myślą że to wszystko za darmo jest
widzę że nie ogarniasz


@paczelok: Ogarniam, nie ogarniam tego czy masz dowód? Jakiekolwiek badania były robione na podstawie tych przypuszczeń? No bo skoro reklamy tak dobrze się dopasowują to ktoś musiał zacząć analizować w tym kierunku (robienia zdjęć). Bo gdybać to sobie można.
@paczelok: Ogarniam, nie ogarniam tego czy masz dowód? Jakiekolwiek badania były robione na podstawie tych przypuszczeń? No bo skoro reklamy tak dobrze się dopasowują to ktoś musiał zacząć analizować w tym kierunku (robienia zdjęć). Bo gdybać to sobie można.


@L3gion: kurfa gościu a używałeś kiedyś facebooka albo filtrów na snapchacie czy coś tego typu?

przecież to proste AI działające w czasie rzeczywistym wykrywające gdzie jest buzia, włosy oczy i tak
@paczelok: Tak ale co z tego xD Doskonale wiem że takie technologie istnieją. Ale ja się pytam o konkretne badania, analizy, dowody. Bo analiza wykonanego już zdjęcia to norma (choćby korzystając z Google Photos wedle regulaminu mają prawo wykorzystywać twoje foto do uczenia AI) ale robienie ich z ukrycia bez wiedzy użytkownika jak to określiłeś to już co innego.
Raczej setki firm i zespołów do spraw bezpieczeństwa chętnie zainteresowało by się
Tak ale co z tego xD Doskonale wiem że takie technologie istnieją.


@L3gion: google wielokrotnie łamało prawa prywatności, istnieje wiele przypadków
poza tym pisałem o aplikacji od jakiegoś nienzanego developera który po prostu kradnie dane

o tym że ludzie czasem kradną rzeczy chyba nie trzeba cię przekonywać czy też potrzebujesz na to jakichś badań typu okazja czyni złodzieja czy tak dalej lub analiz ludzkiej psychologii

ta rozmowa schodzi na tematy filozoficzne