Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Czy era tasiemców przeminęła na dobre? A może jeszcze kiedyś ujrzymy anime długością dorównujące Naruto lub One Piecie?

W najnowszym odcinku Leniwego Podcastu porozmawiamy o tym, dlaczego produkcje wychodzą seriami, czym to może być spowodowane i jak my odbieramy taki zabieg. Zastanowimy się również nad tym, czy w nabliższych latach mogłyby powstać serie wykraczajace poza magiczne 12/24 odcinki oraz które animce mają do tego predyspozycję. Wskażemy też kilka pozycji, które nie są typowymi shounenami, a również ciągną się od lat.

Zainteresowani? Zapraszamy! No i napiszcie nam koniecznie, czy wolicie oglądać anime podzielone na sezony, czy może jednak wychodzące ciągiem?

#leniwapopkultura #leniwypodcast #anime #animedyskusja #manga #podcast #youtube #polskiyoutube
szogu3 - Czy era tasiemców przeminęła na dobre? A może jeszcze kiedyś ujrzymy anime d...
  • 17
@szogu3:

aaaa źle przeczytałem. Hmm ciekawa sprawa z tym Magi. Może im zabrakło materiału? Albo to bym już ten moment, gdzie nie chcieli robić tasiemców


Różnica między anime a mangą to prawie 200 chapterów (,) Mogliby na spokojnie zrobić dwa, a może i nawet trzy 24-odcinkowe sezony. Sama manga bardzo często bywała w top 10 sprzedawanych, a anime jako-tako było popularne + miało dobrą (jak na swoje
@Kliko: Nie do końca. To nie jest ta sama sytuacja, którą mamy z One Piece, mieliśmy z Bleach'em, czy Naruto i masą, masą innych podobnych serii. O ile mangowo takie BnHA, to nadal "tasiemiec", jednak pod względem anime - już na szczęście nie ma już ciśnienia na robienie z nich serii TV, które muszą wychodzić tydzień w tydzień i zajmować stałe miejsce w ramówce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Memorymemory: o matko, prawdziwi fani Magi! Ja mam za sobą oba zanimowane sezony i Podróże Sindbada (które imo były dużo lepsze niż główne Magi, wolałbym dalej oglądać ten świat w takim ujęciu). Nie czytam niestety mangi, jedynie przewijają mi się najnowsze tomiki w sklepie i na insta. Z tego powodu niestety nie wiem, co dalej planują z Magi :(

Nie trać jednak nadziei! Skoro wskrzesili Shaman Kinga to, kto wie, może
@szogu3: klimat anime (tereny wzorowane na Bliskim Wschodzie), jakieś próby pseudo arabskiego, dżiny i turbany, imiona zaczerpnięte z Księgi tysiąca i jednej nocy, wspaniałe OST i interesująca postać-lider (Sinbad) sprawiły, że zainteresowałem się mangą, a historia z mangi dodała temu wszystkiemu głębi (ʘʘ)
Czytałem po angielsku i nawet zastanawiałem się nad zakupieniem polskiej wersji, ale cena (ponad 500 złotych, strzelam, że nawet około 700) trochę mnie przeraża
Memorymemory - @szogu3: klimat anime (tereny wzorowane na Bliskim Wschodzie), jakieś ...