Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka kiedy 3 lata temu kupowałem dom w Danii 80% kredytu jest z banku centralnego jest ukryta pod nazwa instytucji totalkredit 0.59% z stała stopa :) CBDC staje się faktem a zostanie uruchomiony jak tylko giełdy spadną na ryj, oczywiście pod pretekstem ze to uratuje gospodarki itp.

https://www.youtube.com/watch?v=WEiqxqlZ_QA to fakt sdr zostało utworzone przy bretton woods ale jest to plan na lata gdzie covid jest zapalnikiem aby wszystko przyspieszyć o 20 lat w 2 lata, plan wycofania gotówki wygląda tak samo nie jest to cos co stanie się w tydzień (ale już teraz sami finansujemy terminale płatnicze oraz aplikacje typu blik, ograniczanie gotówki miedzy firmami itp)

Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podstawówki czy szanowne grono wykopków byłoby zainteresowane opisaniem jak przewiduje upadek/ograniczenie banków komercyjnych w Polsce oraz jak już została mocno ograniczona bankowość np w Danii gdzie mieszkam ? Oczywiście wszystko podparte linkami nawet do Wikipedii gdzie jesteśmy okłamywani prosto w twarz.

Wesołych świąt :)
#kryptowaluty #gielda #ekonomia #dania
  • 55
Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podstawówki


@antc111: jak jakiś czas temu napisałem że w Polsce edukacja ekonomiczno finansową praktycznie nie istnieje to się obudziła armia oburzonych pt. "Kłamiesz, jest edukacja! ja miałem 'wiedzę o finansach' w gimnazjum/liceum" i generalnie typowe patrzenie na całość przez pryzmat swojego osobistego doświadczenia ( zazwyczaj gówno wartego w finansach)
Nie wspominając o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem
Pobierz u.....r - > Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podsta...
źródło: comment_16172608866VE9aLYyWVfH7f9159oTpJ.jpg
@Karakatamakatula: przecież nikt nigdy nie będzie miał dostępu do ilości pozycji short wielkich funduszy bo jeden mógłby wycisnąć 2 a za 2 miesiące pozostałby tylko 1 fundusz po wyciśnięciu wszystkich innych, akcja z gme będzie powtarzać się co jakiś czas do momentu publikacji shortow które mogą być już dawno temu zamknięte, short squezze na akcjach Tesli jeszcze kilka miesięcy temu był co jakiś czas w marcu też urosło o 100 dolarów
@General_Patton: przecież 90% swoją wiedzę opiera na takich stronach bo jak coś tam jest napisane musi być prawdą, napisałem "nawet" bo większość ludzi nie uwierzy w post losowej osoby z wykopu jak nie będzie "rzetelnego" źródła a dla nich Wiki taka jest