Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka kiedy 3 lata temu kupowałem dom w Danii 80% kredytu jest z banku centralnego jest ukryta pod nazwa instytucji totalkredit 0.59% z stała stopa :) CBDC staje się faktem a zostanie uruchomiony jak tylko giełdy spadną na ryj, oczywiście pod pretekstem ze to uratuje gospodarki itp.

https://www.youtube.com/watch?v=WEiqxqlZ_QA to fakt sdr zostało utworzone przy bretton woods ale jest to plan na lata gdzie covid jest zapalnikiem aby wszystko przyspieszyć o 20 lat w 2 lata, plan wycofania gotówki wygląda tak samo nie jest to cos co stanie się w tydzień (ale już teraz sami finansujemy terminale płatnicze oraz aplikacje typu blik, ograniczanie gotówki miedzy firmami itp)

Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podstawówki czy szanowne grono wykopków byłoby zainteresowane opisaniem jak przewiduje upadek/ograniczenie banków komercyjnych w Polsce oraz jak już została mocno ograniczona bankowość np w Danii gdzie mieszkam ? Oczywiście wszystko podparte linkami nawet do Wikipedii gdzie jesteśmy okłamywani prosto w twarz.

Wesołych świąt :)
#kryptowaluty #gielda #ekonomia #dania
  • 55
  • Odpowiedz
@antc111: ja chętnie posłucham ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe skąd ta tajemna wiedza i wykształcenie kierunkowe. Jeśli takie fakty, ogłasza się na stronie o śmiesznych obrazkach.
  • Odpowiedz
@cohontes: o ananasach co do mnie dzwonili z propozycja inwestycji na giełdzie kiedy miałem jeszcze konto w Polsce tez będzie ale jest tego tak dużo ze jeszcze nie rozpocząłem dobrze a już 2 kartki zapisane
  • Odpowiedz
@antc111: xD chlopie, jaki bank centralny xD wykopeel w pigulce. Doczytaj jak te kredyty hipoteczne sa w Danii robione bo pojecia nie masz a uczyc tu chcesz :D jeszcze cie tu plusuja a zdania nie umiesz napisac po polsku. Zal.pl
  • Odpowiedz
@antc111: Na czarnolisto cie musze dodac bo jestes zwyklym dzbanem co googlac nie umie a inwestycje chce robic. Naucz sie DD robic najpierw, a potem zdania pisac. Kredyty hipoteczne sa finansowane przez wystawianie obligacji PRZEZ CIEBIE bezposrednio na rynek. Realkredit itp na koniec dnia sa tylko de facto ubezpieczycielem na wypadek niewyplacalnosci. Nic one nie finansuja, sam wystawiles obligacje swojego kredytu, nawet #!$%@? nie wiesz guru inwestycyjny z koziej dupy.
  • Odpowiedz