Wpis z mikrobloga

@Insiders: poczytaj sobie o routingu w Orange, to spowodowało że iptv chodziło #!$%@?, zmieniłem na UPC i jest petarda. W orange co chwile mialem jakas awarie, w upc - żadnej.
@Insiders: Z moich doświadczeń Orange żydzi na opłatach i puszcza ruch przez tanich dziwnych operatorów ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_wymiany_ruchu_internetowego ).

Skutkuje to tym, że niektóre strony/usługi wolno chodzą, a nawet czasami gubią pingi. Kiedyś była masakra, bo ruch do Youtuba szedł taką dziwną trasą. Obecnie popularne usługi chodzą bez problemu: Netflix, Youtoube, HBO, itp. Ale czasami trafi się jakaś strona internetowa która laguje tylko na Orange.

Czasami Netflix mi nie działa na Orange,
@Insiders: przez ostatnie pół roku 2 razy miałem sytuację że download byl na poziomie 3Mb, upload 50Mb. Po interwencji na czacie coś porestartowali i wróciła pełna predkosc.
Ogólnie dobry ruter dają. Mam funbox 3.0, bez anten widocznych, i internet w całym domu 170m, ale stoi w środku domu.
Problemów z dostępnością nie było. Rusek z plusx chodzi dobrze, no chyba że jest mecz lm