Wpis z mikrobloga

@matra jakim obiektywem focisz i jaki ma procent celność?

Przeszedłem przez kilka obiektywów w tym nawet sportowe i takie zdjęcie to albo manual ustawiony wcześniej na punkt albo jakiś fart, który zdążą się jeden raz na dziesięć.
@tryb_graficzny: w tej chwili podstawowym szkłem jest u mnie 70-200 2.8 L a to zdjęcie zostało wykonane aparatem, o którym się najczęściej mówi 'nie do sportu' lol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1/3200s
@MMARS: nie, tak długo jak mam przy sobie magiczne kółeczko, albo żółty ser w saszetce xD
@tryb_graficzny: wiesz co, ta sigma jest średnio sportowa, to znaczy obrazem jest z niej podobno bardzo spoko, ale ciężko jej złapać "ten moment". Niestety szybki pies + ostrość + mała GO = drogi sprzęt, albo kupa farta przy wielu powtórzeniach. Been there done that ¯\_(ツ)_/¯
@matra: Ja nie wiem jak ty to robisz, do mnie się #!$%@? chyba ze dwa razy ¯\(ツ)_/¯

Chyba wszyscy co się srają na rottweilery są na znaleziskach, na mirko zostali sami pitbullarze ¯\
(ツ)_/¯
@Rozpierpapierduchacz: na główną to ja już w ogóle nie wchodzę, tam jeszcze większy motłoch jest niż tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KornixPL: nie chwaląc się, przed kontuzją (i covidem hehe), tylko na jednych zawodach nie zaliczyła żadnego podium. Kiedyś były czasy, teraz nie ma czasów. Ale i tak jestem z niej dumna ʕʔ
@matra: Dlatego pytam o powtarzalność, bo trafić jedno z 20 w serii to spoko, ale mi tak średnio pasuje. Przez jakiś czas robiłem sport (ekstraklasa) i miałem sportowe Nikkor 300 2.8 za gruby hajs. Przy psie dawało to jakieś jeden na trzy trafione, na meczach jakieś 95% celności.
W sumie to obu szkieł już nie mam bo sport przestał być opłacalny i zostałem z sigmą 105 1.4 i Tamronem 24-70 2.8G2,
źródło: comment_1617621022xmvKPG6cL5nDTuEQqtFxnT.jpg
@tryb_graficzny: ciekawe, że tak drogi obiektyw nie dawał odpowiednio dobrej celności. Ja przeskoczyłam z d7mk2 na 6dmk2 i przy tym małym gnomie (prędkość powyżej na filmiku) aparat o dziwo bardzo dobrze daje sobie radę, przynajmniej jak na pierwsze próby, do których nie przykładam się, jakby to była walka o kadr roku.
Niemniej

zostałem z sigmą 105 1.4


@tryb_graficzny: nie szukasz żony? (ʘʘ)(ʘʘ)(
@matra ja pracuję na dwóch d610, możliwe sam af puszkach jest przeciętny. Kiedyś latałem ze sportowym d300 i af wydawał mi się pewniejszy, ale 12mpx to trochę średniowiecze już.
Jak wszytko się złoży to na koniec roku kupię Z6, bo s105 na lustrzankach jest dosyć himeryczna. Bezluetra mają jednak sporą przewagę w postaci braku front i backfocusa. Moja była 3x w serwisie na kalibracji na dwa aparaty i przez wizjer trafia dalej
@tryb_graficzny: bezlustro to nie moja bajka - najtańsze od canona niby do ruchu się jako tako nadaje wg użytkowników, ale jedyny ruch jaki widziałam to albo panoramowanie, albo psy o wiele wolniejsze od mojego, na resztę nawet nie mam po co patrzeć, bo nie zarabiam na fotografii, więc są pewne granice w wydawaniu pieniędzy, także przez najbliższy czas tylko lustro. Do portretów tak naprawdę imo jedyne co jest godne uwagi to