Wpis z mikrobloga

Słuchacie padła mi po 6 latach głowica w drukarce Brother DCP-J125. Z racji tego, że posiadam dużo tonerów do niej i szkoda mi by było je wyrzucić chciałbym zakupić kolejną drukarkę tej marki, która byłaby kompatybilna z tonerami z DCP-J125.
Macie może jakieś modele, które warto wziąć pod uwagę oprócz ww. modelu ?

Dzięki za pomoc.

#drukarki #komputery #brother #elektronika
  • 32
DCP-J125


@wowo06: Zamienniki tuszy pasują do drukarek BROTHER (kompatybilność 100%):
Brother DCP-J125
Brother DCP-J140W
Brother DCP-J315
Brother DCP-J315W
Brother DCP-J515
Brother DCP-J515W
Brother MFC-J220
Brother MFC-J265
Brother MFC-J265W
Brother MFC-J410
Brother MFC-J415
Brother MFC-J415W
@wowo06: Nie znam zbytnio drukarek Brother, ale może wystarczy wyczyścić głowicę.

Ja też się zastanawiałem nas kupieniem nowej drukarki. Po wyczyszczeniu głowicy już rok drukuje jak szalona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wowo06: tego sie nie regeneruje, wymienia na nową która jest równowartością ceny drukarki. 4f pojawia się często przez dostanie tuszu pod warstwe izolacyjna pod blachą powodując zwarcie, czasem czyszczenie i uszczelnienie pomaga, czasem nie. Dlatego atramentówka powinna drukować często aby nie doprowadzić do zaschniecia i wycieku,. Na elektrodzie masz cały temat rozpisany co i jak.
@wowo06: kupił bym HP P2055DN poligonowa z allegro za 400-500 z gw na rok, tonery na 6500 stron w cenie 40-60 brutto, duplex, lan, mam w robocie zrobiły od 200 do 300 tysięcy wydruków na zamiennikach i nic przy nich nie robiłem jeszcze.
@cysiekw: Super. Dzięki zaraz ją zobaczę. A jakbym chciał laserową mono i kolor to sprawa się mocno przedraża ? Jeszcze jedna sprawa. Zależy mi bardziej na urządzeniu wielofunkcyjnym.
@wowo06: toner zamiennik na 1000 stron w cenie około 40 zł, bęben zamiennik na 10k w granicach 80 zł, wiec 12x40 + 100 = 580zł na materiałach zamiennych vs 120 zł za 2 tonery 505x, prosta matematyka ;)
@wowo06: 1610 jest spoko, potwierdzam. No i drukuje na zamiennikach. A co do drukarki atramentowej i padniętej głowicy - możesz spróbować zanieść ją na serwis. Może uda się odratować. Jeśli nie - oddasz do utylizacji. A na przyszłość zdecydowanie wybieraj laserówkę - nic nie zaschnie!