Wpis z mikrobloga

Planuję przechowywać 5-7 elementów auto sugestii z uwzględnieniem kraju oraz języka i danego tekstu. Myślę nad redisem i formatem {język}-{kraj}-{tekst}, np. w przypadku lokalizacji byłoby to "pl-PL-w", i przechowana byłaby tamtablica [Wrocław, Warszawa, ...].

Czy redis jest do tego dobrym wyborem czy może coś innego? Nie zależy mi na zapisywaniu wyników na dysku, i chce by było jak najmniejsze zużycie RAM - prawdopodobnie tablicę skonwertuję do stringa i oddzielić elementy jakimś znakiem.(Ktoś sprawdzał różnicę w przypadku użycia stringów/tablicy?)

Ogólnie można oczekiwać do kilku tysięcy requestów na minutę, każdy request będzie cachowany w bazie danych w powyższych formacie i w przypadku gdy baza ma taki rekord, to zwraca z niego, jeśli nie, to robi strzała do innego api, które zwraca autosugestię, zwraca to użytkownikowi i następnie wrzuca do bazy danych by kolejne requesty mogły z tego skorzystać.

#redis #bazydanych #programowanie
  • 5
@tractat: szczerze mówiąc to jak nie bedzie jakos dużo tych danych to wiecej czasu będzie trwać request z aplikacji do źródła danych i z powrotem niż zwrócenie danych, nie zależnie czy źródłem będzie redis czy normalna baza SQLowa gdzie miałbyś zapytanie w stylu select * from slowa where slowo like "%w"