Wpis z mikrobloga

Nigdy się nie zastanwiałem nad realistycznością tej sceny w #breakingbad, bo nie miałem takiej potrzeby, scena fajna, kosztem logiki, wyglądało to świetnie, nie ma co drążyć tematu. Dzisiaj jednak natknąłem się przez przypadek w internetach na tą scenkę i zacząłem się zastanawiać czy człowiek byłby jednak w stanie po takiej eksplozji, i takich ranach zrobić jeszcze kilka kroków jak zrobił to Gus? Czy jest to totalna fikcja ?
#biologia
źródło: comment_16179019096QgN4XtG9Ji72gWwAhmNCH.jpg
  • 5
@Nyggativez: no w 1848 w usa w stanie Vermont przy budowie torów kolejowych jednemu z pracowników wbił się pręt w głowę uszkadzając mózg i czaszkę, facet po tym wypadku przerzył jeszcze ponad 20 lat (typ czekał około godziny na przybycie lekarza), po krótkim czasie (nie znalazłem informacji jakim) wrócił do pracy i funkcjonował prawie tak jakby się nic nie stało, więc myślę że to nie jest aż tak nie prawdopodobna fikcja
@Nyggativez: odpowiedź brzmi: to zależy ;). Ciekawy wątek: https://movies.stackexchange.com/questions/39605/how-realistic-was-gus-frings-demise-scene

i tutaj:

Gilligan was inspired to create the scene based on an actual event.


Famed scientist and occultist Jack Parsons died while working with explosives on a movie set. After suffering extensive injuries including having a hole in his face, Parsons lived for 37 minutes and communicated with first responders before he died from the blast (wiki)

@kacappylon:
Żył dalej, ale pewne cechy charakteru zmieniły mu się bezpowrotnie.


@fir3fly: dal tego napisałem prawie

O ile dobrze pamiętam, wkrótce został zwolniony, bo nie był już w stanie podołać obowiązkom.


no na wikipedii nic o tym nie ma, ja też o tym nie słyszałem ale tak też mogło być
Moim zdaniem jest to możliwe. Gus od razu wstał gdy zobaczył bombę na wózku, pewnie obrócił sie w stronę drzwi...W takiej sytuacji następuje tak potężny wyrzut adrenaliny, podczas którego ludzie którzy nagle stracili na przykład kończynę, lub ją poważnie złamali byli w stanie jeszcze uciekać nie czując bólu. W tym przypadku organy wegetatywne typu rdzeń przedłużony, most, czesc mozgu, serce, płuca były sprawne, wiec połączenie tych dwóch kwestii umożliwia jeszcze paro sekundowa