Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki!

Mam trudne pytanie do was!
Tak do Was!
Bo u mnie w pracy standardowo zdania podzielone!

Jakie godziny pracy są według was najbardziej ludzkie?

Jakie godziny pracy są najbardziej ludzkie?

  • 6:00-14:00 10.5% (58)
  • 7:00-15:00 39.7% (220)
  • 8:00-16:00 28.5% (158)
  • 9:00-17:00 15.7% (87)
  • 10:00-18:00 5.6% (31)

Oddanych głosów: 554

  • 28
@Grajox3: w biurze im wcześniej tym lepiej ale znajomy w innej branży od 10 lat pracuje w systemie 4x12h i 4 dni wolnego i sobie bardzo chwali. Do tego zmiany mają ustawione "na sztywno" więc jeśli weźmie sobie te 4 dni urlopu to ma w sumie 12 dni wolnego między swoimi zmianami. Sam bym tak chciał spróbować bo wygląda to świetnie.
@Grajox3: Po tak tłumnym wyborze 7:00 - 15:00 jak na dłoni widać chłopskie geny w Polakach. Nauczeni wstawać jak kogut zapieje, by robić na pana dziedzica, który wyleguje się do 10.

: w biurze im wcześniej tym lepiej ale znajomy w innej branży od 10 lat pracuje w systemie 4x12h i 4 dni wolnego i sobie bardzo chwali. Do tego zmiany mają ustawione "na sztywno" więc jeśli weźmie sobie te 4
A jak wygląda życie po 12 h?


@Zoodiak: zajebiście wygląda, w poniedziałek pracujesz, a wtorek jedziesz na cały dzień nad wodę, ogarniać sprawy osobiste, odwiedzić rodzinę, idziesz na siłownię/basen w czasie, kiedy jeszcze nie ma tam korpośmieci. Bardzo żałuję, że u mnie w pracy nie mogę robić dwunastek, albo chociaż dziesiątek, aby mieć dodatkowy dzień wolny.

Odnośnie 7-15, rozumiem, że wolisz się wyspać i mieć zmarnowany wieczór, a z resztą nie
@Ranger:

zajebiście wygląda, w poniedziałek pracujesz, a wtorek jedziesz na cały dzień nad wodę, ogarniać sprawy osobiste, odwiedzić rodzinę, idziesz na siłownię/basen w czasie, kiedy jeszcze nie ma tam korpośmieci. Bardzo żałuję, że u mnie w pracy nie mogę robić dwunastek, albo chociaż dziesiątek, aby mieć dodatkowy dzień wolny.


A jak potem wygląda w środę, czwartek i piątek?

Odnośnie 7-15, rozumiem, że wolisz się wyspać i mieć zmarnowany wieczór, a z
@Ranger: Nawet jeśli, to jest wrzucanie w straty czterech dni w tygodniu, bo po 12 h człowiek się po prostu do niczego nie nadaje. Po 8 h jeszcze coś zrobisz, po 12 h za cholerę. Chyba że masz 18 lat, to może tak.

Takie wyrzucenie 4 dni z życiorysu to 3 dni życia/tydzień i 12 dni miesiąc i 144 dni rok, 5760 dni przez 40 lat, czyli 15 lat. Sprzedałeś ponad
@Zoodiak: ja wolę poświęcać te 4h wieczorem, aby mieć cały wolny dzień, po 8h roboty (a już zwłaszcza jesienią/wiosną/zimą) i tak jest mało czasu, aby zrobić coś ambitnego, a jak jeszcze ktoś spędza dużo czasu na dojazdach do pracy to podwójnie brak profitu ;)
@Grajox3: Dla każdego coś innego. Ja nie cierpię rano wstawać i jak tak pracowałem to codziennie było #!$%@?. Fakt, masz czas po pracy, ale to i tak nie dla mnie, ale dla ludzi którzy mają dzieci i pracują to chyba najlepsza opcja. Ja od paru lat pracuję 14-22 ale powoli zaczyna mnie to męczyć. Może uda mi się zmienić na system 3x12 i to byłby chyba ideał dla mnie. Natomiast największe
@Grajox3: ja tam sobie cenie system 7-15, nawet w czasie pracy zdalnej. Nie wysypiam sie tak samo, niezaleznie od tego czy wstane 6:55, czy 8:55, natomiast roznica w konczeniu dnia pracy o 15 vs 17 jest niesamowita. Przy konczeniu o 17 wystarczy kwestia wyjscia po spozywke, przygotowanie i zjedzenie obiadu i nagle sie okazuje, ze jest 19/20 i dupa.

No ale ze to wypok, to jako argument glowny podam, ze konczac
@Zoodiak: Co #!$%@? xDDDD To co w takim razie proponujesz lepszego panie szlachcicu?

W związku z covidem wprowadzili mi system zmianowy, komórka podzielona na 2 grupy, jeden tydzień jedna grupa 7-13, druga grupa 13-19 + 2h zdalnej pracy w domu po/przed, jak mam iść na 13 to mnie **** strzela, bo cały dzień w dupie i o 19 w domu to mi się nic nie chce.

#!$%@? wstawanie o 9/10 i
@Grajox3: Zalezy od czlowieka. Pare lat temu najlepiej mi sie pracowalo 14-22.
Wszyscy mlodzi, znajomi pracowali w roznych galeriach/salonach do 20/21/22 to mozna bylo imprezowac/ciac w gierki/wloczyc sie po miescie do 4tej rano ;p