Wpis z mikrobloga

@Volki: Ikonowicz osobiście siedział w więzieniu za walkę z ustrojem totalitarnym - właśnie po to abyś mógł pisać takie komentarze. Zastanawia mnie jedno - co taki skrajny "antykomunista" Berkowicz i inni z tej ekipy zrobili w walce z dawnym ustrojem, który tak krytykują? Bo z tego co widać są tylko mocni w gębie, ale działań, ani zasług nie mają żadnych. W przeciwieństwie do Ikonowicza. Następnym razem może Pan Konrad, znany jako
@Volki: Potrafisz czytać ze zrozumieniem? "Zasługuje na większy szacunek NIŻ Ci wszyscy kabareciarze" - wyraźnie zaznaczyłem punkt odniesienia. Jeśli stwierdzenie, że ktoś reprezentuje nieco wyższy poziom, niż osoby z samego dna jest dla Ciebie wynoszeniem na piedestał, to mam złą informację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GoddamnElectric: hahaha. Ikonowicz w 1918. Jprdl.
Ikonowicz to taki PPS-Rewolucja, jak dzisiejszy ZSL to PSL. To po pierwsze. Po drugie - no nie zrozumiał, że chodzi o wolność jednostki a nie niepodległość Państwa. Do Berezy Kartuskiej chyba się nie przyznaje? Ani do dyktatury Piłsudskiego?
No i zapomniał o Dmowskim i Paderewskim. Ale czego się spodziewać po komuchu ¯_(ツ)_/¯
@jimmy_gonzale: Myślę, że jemu nawet nie chodziło o Piłsudskiego, z którym NIKT na lewicy się nie utożsamia (bo i on sam wręcz gardził lewicą i ją zwalczał, a jego rządy były autorytarne, stanowiły zaprzeczenie wartości lewicowych), a jak już to o postacie typu Daszyński :)) Ale wydaje mi się, że on powiedział jasno - SOCJALIŚCI, czyli ludzie o takich poglądach. To oni stanowili główne oparcie w walce z bolszewizmem i brali
@jimmy_gonzale: Był zwolennikiem systemów autorytarnych, sympatykiem elitaryzmu, hierarchii i zaprzeczenia wolności - jak na dzisiejsze standardy to taki odpowiednik ówczesny odpowiednik Orbana i Łukaszenki. Do tego kult jednostki jaki się wytworzył wokół niego. Ludzie za jego rządów naprawdę biedowali, a mimo tego go ubóstwiali (nie wszyscy oczywiście).

Rzeczywiście zaczynał jako PPS pod szyldem socjalistów, ale priorytety bardzo szybko się zmieniły. Pomimo, że socjaliści w kluczowym momencie udzielili mu poparcia, on bardzo
Zastanawia mnie jedno - co taki skrajny "antykomunista" Berkowicz i inni z tej ekipy zrobili w walce z dawnym ustrojem


@GoddamnElectric: Bekowicz w momencie upadku komuny miał... 5 lat xD Czyli twoim zdaniem, w polityce mają być tylko dziady, starcy którzy w 89 mieli już kilkadziesiąt lat, a młodzi to won, bo nie walczyli z PRLem? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: nie chce mi sie odpisywać na takie tendncyjne teksty: socjaluchy dobre, narodowcy beee ;)
Weź poucz się historii bo masz braki. I lecisz z tą dyskusją niewiadomo gdzie a mowa jest o wolności jednostki.
Tak jak ikonowicz - nie podumałeś.
@marv0oo: Nie, po prostu typo przez całe życie nic nie osiągnął - ani w polityce, ani w karierze, ani na żadnej płaszczyźnie związanej z szeroko pojętym aktywizmem, a na każdy temat ma zawsze najwięcej do powiedzenia. Nie miał co zarzucić Ikonowiczowi jeśli chodzi o jego działania, to palnął jakąś głupotę dla lajków daleką od merytoryczności.

Jego największym osiągnięciem jest to, że jak był dzieciakiem zaorał go Tusk na oczach telewidzów oraz,
@jimmy_gonzale: Zapytałeś o Piłsudskiego, opowiedziałem Ci o Piłsudskim. Nie odniosłeś się - trudno. Ale tak, w 1918 scena polityczna wyglądała inaczej i daleko jej było do dominacji nacjonalistów. Jeśli doliczymy liczne kontrowersje kreuje się ciekawy obraz tej grupy, który jednak się dzisiaj przemilcza i uznaje za coś czego nie było :)) S

Mowa o wolności jednostki, doprawdy? Ale przez kogo? Bo na pewno nie przez Berkowicza. On pyta jak ktoś chce
@jimmy_gonzale: Pojawiłeś się pod moim wpisem, Ty mnie wywołałeś - tak tylko przypomnę. Ja Ciebie do odpisywania nie zmuszam, zresztą tak szczerze to jedyne co zrobiłem, to tylko odpisałem na Twoje zarzuty. Cieszę się, że nie masz nic do dodania. Bez odbioru :)