Wpis z mikrobloga

Na infolinii sony twierdzą że wymiana pada na reklamacji obecnie trwa około 3 tygodnie, znając życie będzie miesiąc, czyli nie potrzebując nowego pada, muszę go sobie kupić bo nie będę miał jak grać mając konsole dwa miesiące, jak można zrobić pada, który wytrzymuje dwa miesiące, mam dwa pady od xboxa 360 które mają po 8 lat, stan obu idealny, żadnych problemów, o ścianę mógłbym rzucić tym padem, i nic by się nie stało, a dualsense dwa miesiące i lewy analog dryfuje (obecnie muszę zmieniać lewy z prawym analogiem żeby się po menu poruszać inaczej się nie da), a sam pad gdyby spadł z 50 cm na miękki dywan, to by nic z niego nie zostało raczej, jakość wykonania tych padów fatalna. Przegrane niecałe 200 godzin, ani razu nie spadł, czyszczony 3 razy dziennie, wygląda idealnie, i analog szlag trafił, rozumiem że może się tak zdarzyć w nowym sprzęcie, ale są nawet artykuły na temat tych analogów, i wygląda na to, że tych przypadków jest naprawdę dużo, ten pad to jakieś nieporozumienie, mimo że naprawdę wygodny, to wolałbym móc podłączyć sobie pady od xboxa 360 do tej plejki.

Zapewne wiele osób miało ps4, jak wygląda kwestia wytrzymałości tych padów ? Są jakieś zastrzeżenia ? We wstecznej kompatybilności działają, a jak patrzę na tego dualsens'a to mnie mdli. Za rok/dwa pewnie pady poprawią, może jakiś nowy wyjdzie, można kupować gry na ps4 do tego czasu bo będą wychodzić, i grać we wstecznej na tych padach.
#ps5
  • 9
@1marcin60 Nie ma reguły. Mi padł spadł 3 razy i to nie na dywan, przegrane mam na konsoli już ponad te mityczne 400h i nie driftuje. Oczywiście #!$%@? się kiedyś pewnie, nic nie jest wieczne ale no wszystko należy od egzemplarza. Ogólnie to wydaje mi się z tego co słyszę od osób z branży że pady sprzedawane z konsolą są gorszej jakości niż te kupowane oddzielnie. Są drobne różnice w oznakowaniu takich
@1marcin60 A w jakie gry grałeś na PS5? W jakaś piłkę? Przy dualshocku zauważyłem, że lewa gałka padła od intensywnej gry w PES. Dualsense na razie działa bez zarzutu.
@1marcin60: Mój pad spadł z oparcia kanapy już 3 razy (wysokość właśnie około 50cm), z czego raz na panele i kompletnie nic mu się nie stało. Żadnej ryski czy pęknięcia plastiku. Już prędzej można by się doszukiwać uszkodzeń (rys) na panelach. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że od całkiem normalnego użytkowania analog zaczął Ci sam dryfować. Może po prostu zbyt intensywnie nim machałeś?
@Absynt: W górę mi drifftuje tylko, i miałem kilka dni odwrotny problem do drifftowania, w bloodborne i w innych grach później też, przy wychylonym maksymalnie drążku w górę postać szła zamiast biec, teraz już analog drifftuje, w fifę trochę gram, ale jakoś nie dużo.
@Ryszardzislaw:
Pad od xboxa wytrzymał mi 8 lat (a były okresy gdy grałem dużo), dużo bardziej go cisnąłem niż dual sens'a, a o tego pada naprawdę dbałem, nie naciskałem mocno na triggery, nie wychylałem analoga z dużą siłą. Pojechałem na 3 dni na święta, wróciłem i zaczęły się problemy (pierwszy raz był nieużywany od nowości), zupełnie tak jakby jakieś mikro drobinki kurzu dostały się do mechanizmu i go uszkodziły.