Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skąd się bierze adres w ZUS do zwolnienia lekarskiego? Kiedyś dotarłem do info, że jak zmienie u pracodawcy (zrobione kilka miesięcy temu) to pracodawca puszcza adres dalej a właśnie mi lekarz wystawił zwolnienie na stary adres.

Pracodawca #!$%@?ł?
Czy złe info miałem i ja #!$%@?łem? Jeśli ja to mam dzwonić do ZUS? Iść do ZUS? Nie chodzi mi już o to zwolnienie z teraz, ale żeby był spokój z kiedyś tam choć oby nie potrzeba było -_-

#zus #medycyna
  • 2
@woleratler: Z tego co wpisze lekarz. Lekarz wpisuje to co podajesz, bo możesz mieć kilka mieszkań i podać w którym będziesz zamieszkiwał podczas zwolnienia.

A najczęściej lekarze wpisują to co im system podpowiada. Jak korzystają ze strony ZUS do wystawiania zwolnień, to podpowiada się to co przesłał pracodawca. Jak korzystają z wbudowanego oprogramowania przychodni, to pewnie podpowiada się to co podałeś podczas zapisu do przychodni.
@woleratler: Mam ten sam problem. W poniedziałek wystawiał lekarz kwarantanne to jeszcze dopytał jaki jest poprawny adres, ja potwierdziłam i ok. A we wtorek jak zniknęła (a raczej sanepid później zaktualizował) kwarantanna zadzwoniłam po zwolnienie żeby nie mieć nieobecności w pracy i na zwolnieniu jest adres pod którym już z 17 lat nie mieszkam. A już tyle razy podawałam nowy i przy kwarantannie pytał się o niego a zwolnienie i tak