Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

InfoPiguła poczuła się urażona i nazwała wykop lewicującym portalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6061697/afera-infopigula-vs-wykop-lewicujacy-portal-nagonka-na-nas/

Dziś na lewicującym portalu Wykop.pl pojawiło się znalezisko mające być reakcją tamtejszej mocno zideologizowanej części publiki na materiał o diecie niskoinformacyjnej, którego autor jest nam przychylny, gdyż ceni sobie bezstronną formę Infopiguły i rzetelność w doborze najważniejszych newsów.

Materiał ten pomimo huraganu zakopów, przebił się dzięki Wam na "główną".
Dziś przebija się tam inny materiał, gdzie w komentarzach pojawia się pewna mała nagonka na nas.
Pojawił się tam komentarz, który miał wykazać niby zaowalowaną ideologię Infopiguły oraz wpisy pt. "jak ktoś chce łykać ich babole to niech łyka".
Podano ze 3 przykłady. W 1 z nich, w jakimś bardzo starym wpisie o jakiejś sprawie Nergala, gdzie bronił go ksiądz Boniecki, którego nazwałem przyjacielem Nergala.
2, najnowszy, to z wojny Azersko-Ormiańskiej, gdzie w newsie będącym skrótowym zarysem konfliktu wspomnieliśmy o tym, że Azerbejdżan jest państwem muzułmańskim, a Armenia chrześcijańskim. Ich wywód jest taki, że Azerbejdżan jest super świeckim i nowoczesnym państwem, a nasz news był zmanipulowany.
Zapewne więc silnie islamistyczny wódz Turcji, Erdogan, wykazywał tak silne wsparcie militarne Azerbejdżanowi (który wygrał wojnę dzięki tureckim dronom) bez żadnej sympatii religijnej.
Zapewne też wielotysięczne brygady ISIS szturmujące ormiańskie pozycje wspierały Azerbejdżan, bo akurat przejeżdżały ciężarówkami w pobliżu.
3 przykład na który uparli się najbardziej, to nazwanie p. Adriana Zandberga neokomunistą. Nieraz pisząc o danym polityku pisze się "liberał", "demokrata", "republikanin". Adrian Zandberg przecież jest komunistą otwarcie, no bo do jakiego nurtu można przyporządkować np. chęć opodatkowania zamożnych 70% podatkiem jeśli nie neokomunizmem?
News traktował o tym, że p. Zandberg nazywał Żołnierzy Wyklętych mordercami (zgodnie z tradycją stalinowskiej narracji).
Ale nawet jeśli użyłem nietrafionego przymiotnika i zrobiłem to błędnie, pragnę zwrócić uwagę na kluczową rzecz.
Autorom wpisu tak bardzo zależało wykazać złe intencje i niską jakość Infopiguły, że przeanalizowali nas 2 lata wstecz i posługują się linkami do wydania sprzed 2 lat.
Czym jest Infopiguła?
Jest to około 150 newsów tygodniowo. Około 600 miesięcznie. Około 7000 rocznie.
Jeżeli więc podanie 3 i to wątpliwych przykładów na to, że Infopiguła jest babolem i manipulatorem wymagało cofania się 2 lata wstecz, tzn. że autorzy znaleźli 3 zarzuty wobec 15 tysięcy newsów jakie dla Was wynaleźliśmy i przerobiliśmy na "odszumienie".
I uważam, że jest to wspaniała laurka, że aż zwrócę na to uwagę, zamiast przemilczeć jakieś pomruki skrajniejszej, bo silnie zideologizowanej, marginalnej grupki, która znalazła sobie na lewicowym Wykopie miejsce, gdzie jest dokarmiana i wspierana.

Infopiguła nie jest doskonałym tworem, tak jak ludzki umysł nie jest i ludzkie poglądy nie są doskonałe.
Ale stawianie Infopigule zarzutów wymaga bardzo silnego grzebania.
Natomiast mainstream... wystarczy 1 rzut oka na czołówkę tego czy innego portalu... żeby odechciało się czytać, czy posłuchać 10 minut Wiadomości czy innych Faktów, żeby wyłączyć TV.
Mój cel jest prosty. Chcę ulepszać i dowieźć Infopigułę jako prestiżowy byt, gdzie za prestiż robią: dobór informacji, bezstronność i maksymalnie krótka forma, mieszcząca wszystkie istotne dane.
Linkujemy źródła, ale większość z Was po pewnym czasie otwiera je rzadko, wiedząc że czasem nic, a czasem niewiele tracicie.
Naszym celem są normalni ludzie: studenci, klasa średnia, pracujący fizycznie, lekarze, programiści i top menagerowie.
Wierzę, że po owocach nas poznacie.

Osobiście i prywatnie oczywiście poglądy posiadam. Jednak informacje są moją pasją od dziecka i uwierzcie mi, że to proces tworzenia Infopiguły kształtuje moje poglądy i odświeża je na bieżąco. Podlegam tym samym procesom co Wy, a nie kształtuję je świadomie i w jakimś celu. Poglądów tych nie uzewnętrzniam na żadnych stronach związanych z Infopigułą.

A przyszłym krytykom doradzę jedyną rzecz, jaka by mnie zabolała.
Weźcie sobie wydanie, przejrzyjcie agencje prasowe polskie i światowe, znajdźcie tam choć kilka ważnych newsów których nie ma w Infopigule, albo wskażcie mi inne miejsce, gdzie można w tak szybkim czasie przeczytać minimum 40 tak ważnych informacji.

Będziemy pokazywać Wam wszystko, umożliwiając dalsze własne wyrabianie sobie opinii i tym samym jeszcze bardziej denerwować skrajne 5% społeczeństwa z lewej, a może czasem z prawej strony.
Taka jest moja pasja i taka jest moja misja.
A Wy mi w tym pomożecie, bo Wasze uwagi prawie zawsze do mnie docierają i biorę je sobie do serducha.
  • 1