Wpis z mikrobloga

Jaką lornetkę polecacie, którą można by było wrzucić do plecaka/kieszeni bocznej plecaka by podczas chodzenia po szlakach górskich, dolinkach podkrakowskich, czy wieżach widokowych można było przez nią wygodnie poobserwować sobie widoki z odpowiednim zbliżeniem?
Może jednak lepsza będzie opcja lornetka plus statyw?

#lornetka #lornetki #gory #wycieczka #kupujzwykopem
  • 16
@Masterczulki myślałem o czymś do 300zl średnio, nie znam się kompletnie na ich cenach, pomyślałem że byłby to ciekawy i przydatny gadżet, który urozmaicił by mi chodzenie po górkach i pagórkach :)
@Masterczulki to średnia półka cenowa czy raczej niska? Myślę, że paręnaście razy w roku wychodzę głównie latem na szlaki i zastanawiam się czy ta kwota nie będzie zbyt wysoka na tą częstotliwość ewentualnego użycia :D
Potem masz nawet takie za 15k, ale to już raczej do koneserów ;)


@Masterczulki: Nie do końca. Lornetki w okolicach 10 000 zł i więcej są faktycznie lepsze, plus producent dodaje gwarancję dziesięcio, a nawet trzydziestoletnią i dożywotni serwis. Dlatego jeśli ktoś faktycznie potrzebuje dobrej lornetki i jej wykorzysta jej cechy, to nawet nie musi być koneserem. ¯\_(ツ)_/¯

@HyperX: Myślałeś nad monokularem? Jeśli nie zamierzasz patrzeć przez to zbyt długo,
@Nitro_Express: no, przeważnie ludzie i tak szukają do max 500zł lornetki. 10k to abstrakcja, więc stwierdziłem, że tylko koneserzy lornetkowi szukający najlepszych szkieł są w stanie tyle dać :D
Co do mono to "na pirata" mi się źle patrzy i nawet do swojego Equinoxa 100 kupiłem bino. Obraz z dwóch oczu to jednak robi robotę.