Wpis z mikrobloga

Jak wam się udaje tracić na wadze waląc tyle kalorii na talerzu? Ogromne ilości tłuszczu, kaloryczne sosiki do mięsa lub do sałatek na majonezie i na śmietanie, sery. Wydaje się, że to ogromne bomby kaloryczne.

#keto
  • 14
@luk04330: Oglądam od paru dni dużo na yt. Rozumiem, że głównym założeniem jest zmiana paliwa organizmu z węgli na tłuszcze, które ponoć są lepsze i nie powodują odkładania tkanki tłuszczowej, ale to chyba nie zmienia faktu, że kalorie to kalorie

@Kowixx:

Zjesz 2000 kcal z tłuszczu, do tego białka i odrobina ww i jesteś syty 24h


kiedy właśnie 2000 kcal to dziennie zapotrzebowanie, a chudnie się przy mniejszej ilości kcal
ale to chyba nie zmienia faktu, że kalorie to kalorie


@Ojciec_Slabeusz: kalorie sa w keto drugorzedne. chudnie sie przez wspomniana wyzej leptyne, niski poziom insuliny i normalny metabolizm, w porownaniu do zwyklego ograniczania kalorii na weglach, kiedy to spalanie spada. na poczatku jest duzy spadek wagi przez wypompowanie wiazanej przez glikogen wody. polecam nie jesc sniadan i na poczatek zrobic sobie 6-godzinne okno zywieniowe. potem bedzie latwiej zmniejszyc je do 4,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ojciec_Slabeusz: Jakich kalorii? To że tłuszcz ma 2x więcej kalorii niż węgle to nie znaczy że będziesz go jadł tyle samo wagowo co węgli. Mi na keto wychodzi dużo dużo mniej kalorii niż przy normalnej diecie bez pilnowania czy głodzenia się.
@felixos Jak dostałem ataku żerności to zjadłem łyżką około pół kg smalcu ze skwarkami, słoiczek masła orzechowego z biedry a podjadałem jeszcze inne masła orzechowe i trochę zwykłego. Przebudziłem się około 5 rano z ciężarem w bebechach i myślą że durno się będzie kierownikowi tłumaczyć dlaczego zamiast do roboty poszedłem na płukanie żołądka. Przykimałem jeszcze 2 godziny i obudziłem się mlaskając bo coś bym zjadł. Tak że kostka masła to dla mnie