Wpis z mikrobloga

Florentino Perez w dzisiejszym wywiadzie:

Kluby piłkarskie są bliskie bankructwa. Nie było innego wyjścia.

Jeśli nie notujesz żadnego przychodu poza prawami telewizyjnymi, to rozwiązaniem jest zaoferowanie widowni większej liczby atrakcyjnych meczów, które pozwolą widzom z całego świada podziwiać najlepsze zespoły oraz piłkarzy grających przeciwko sobie.

Wiele klubów w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech potrzebowało koniecznie znaleźć rozwiązanie jeśli chodzi o swoją fatalną sytuacje finansową. Jedynym takim rozwiązaniem jest rozgrywanie większej liczby kompetytywnych meczów. Superliga pozwoli klubom odzyskać utracone pieniądze.

Tylko w ten sposób kluby piłkarskie zdołają przetrwać pandemię. Superliga uratuje piłkę nożną, jaką znamy.

Real Madryt stracił do tej pory 400 milionów euro i nic w związku z tym nie zostało zrobione, nie otrzymaliśmy żadnej pomocy finansowej. Jesteśmy obecnie w złej sytuacji.

Futbol stracił zainteresowanie najmłodszych kibiców i futbol musi się zmienić, ewoluować, jak każda inna branża na świecie. Futbol musi przystosować się do obecnych realiów.

UEFA chce dokonać reformy Ligi Mistrzów w 2024 roku? Świetnie, ale wtedy futbol i kluby piłkarskie będą martwe. Ich nowy plan działania to samobójstwo. Nie mamy na to czasu, musimy działać. Jakakolwiek zwłoka nas zabije.

Bez Superligi futbol umrze do 2024 roku. Do tego czasu zarówno duże jak i małe kluby zbankrutują. Musieliśmy działać, nie było innego wyjścia.

Superliga nie zamyka się na inne drużyny, niezależnie od ich miejsca w ligowej tabeli. Sevilla może do nas dołączyć w każdej chwili.

Nie zaprosiliśmy PSG do Superligi i nie rozmawialiśmy JESZCZE z żadnymi niemieckimi klubami.

La Liga nie wyrzuci żadnej z drużyn, to absurd. Wykluczenie z Ligi Mistrzów? To tylko groźba bez pokrycia i mocy prawnej.

Prezydent UEFA obraził Agnelliego. To absolutnie nieakceptowalne. My w Superlidze nie chcemy prezydenta, który obraża innych.

Każdy, kto mówi, że Superliga to jedynie rozgrywki dla bogaczy jest w błędzie. My po prostu chcemy uratować futbol. W całości.

Zapewniamy w ten sposób przyszłość piłce nożnej. Zbyt dużo już straciliśmy i nie możemy stracić więcej. To byłaby katastrofa dla wszystkich.

VAR będzie obecny w Superlidze. Będą też dużo lepsi sędziowie - jedynie ci najlepsi na świecie.

Wprowadzimy również zasady finansowego fair play.

To najgorsza sytuacja ekonomiczna, z jaką miałem do czynienia w ostatnich 20 latach mojej pracy.

Superliga pomoże przetrwać zarówno dużym jak i małym klubom. To naturalna kolej rzeczy.

40% młodych ludzi nie jest zainteresowana futbolem, ponieważ jest zbyt dużo meczów niskiej jakości.

Cules są niezadowoleni, że to ja jestem prezydentem Superligi? Nie ma żadnego problemu, mogę nawet jutro ustąpić miejsca Laporcie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

I clou wywiadu

"Żaden z klubów Superligi nie zostanie wykluczony z Mistrzostw Świata czy też Europy. To samo tyczy się Ligi Mistrzów i Ligi Europy w tym sezonie. To absolutnie niemożliwe, gwarantuję to."

#pilkanozna #superliga #ligamistrzow #mecz
  • 77
ale jak będziesz grał gówno w tym klubie to też Cię pogonią z niego i trafisz do klubu z pensją 1/10


@Gauczo23: Ale ja nie mówię, że we wszystkich meczach będą grali gówno. Ale czytam narzekania, że "hurr durr, ostatnich 2 kolejek fazy grupowej, to się oglądać nie ma, o pietruszkę grają, ni ma emocji!", a tymczasem wszystko wskazuje na to, że będzie dokładnie tak samo, tylko w większej ilości meczów.
@gumiorek: tym się będą różnic ze w meczu 8 i 9 drużyny wystąpi Mount Salah a nie Kędziora i Stanciu. A jakie długi ma Frankfurt ?

Tski jest futbol Barceloną ma ogromne dlugi i czy robi reset sprzedaje zawodników by wyjść z długów i zacząć od zera? No nie bo nie mogą sobie na to pozwolic.
Tski jest futbol Barceloną ma ogromne dlugi i czy robi reset sprzedaje zawodników by wyjść z długów i zacząć od zera? No nie bo nie mogą sobie na to pozwolic.


@Gauczo23: No to niech sobie pozwolą. A czemu Austria Wiedeń nie dostała licencji i bardzo prawdopodobne, że będzie grała w ligach amatorskich, a Barcelona nie może? Chińczycy sobie znajdą inny klub do oglądania. Hala dzieci jak Real upadnie też. Nie rozumiem
@mawmawy:

40% młodych ludzi nie jest zainteresowana futbolem, ponieważ jest zbyt dużo meczów niskiej jakości.


Bzdura. Ludzie nie są zainteresowani, bo zawodowy futbol jest nudny. To już lepiej pójść na lokalne kartoflisko i sobie pooglądać ludzi, którzy faktycznie z tej gry czerpią jakąś przyjemność, a nie ludzi, których całe życie polega na kopaniu piłki i przygotowywaniu się do kopania piłki.
@Ignacy_Patzer nie jest nudny, tylko nudzi się ze względu na przesyt bezsensownych męczy których jest coraz wiecej. W superlidze będzie ich dużo mniej, lecz będą o wiele bardziej prestiżowe
@gumiorek: i zobsczymy kiedy Austria Wiedeń odbuduje swoja marke i zagra w europejskich pucharach i ile lat minie za nim to nastąpi. Jeśli mi firma nie placi inne do innej jeśli jestem atrakcyjnym pracownikiem, firma robi mnie w wała llaci za malo ide do innej gdzie dostsne wieksze pieniądze lub zakładam swoja (superlige) . W tym są lepsi ze w każdym momencie mogą zrobić niesamowitą rzecz. Dziewczyna 9/10 też może miec
Bo wie ze zaraz przyjdzie Pérez kupi Silve Haalanda Sancho lub innego Jovica


@Gauczo23: Perez już raz kupił Jovicia i właśnie na takie zajebiste transfery jest mu potrzebny hajs z Superligi xD

No ale dobra, to mówię sprawdzam i patrzę na 5 ostatnich lat bilansu transferowego Eintrachtu. Biorę dane z transfermarkt, wiem, że mogą być opatrzone błędem, więc, żebyś miał handicap, to przychody zmniejszam o ok. 10%, zakładając, że są przeszacowane,
@gumiorek: no ale to jest Bilans transferowy co to ma do zadłużenia klubu? Przecież kluby typu Real Barcelona są stacją docelową i ciężko żeby sprzedawali piłkarzy co chwilę za dobre pieniądze gdy liczy się stabilność składu i gra najlepszymi zawodnikami. Z Frankfurtu jak dwóch piłkarzy z pierwszego skladu jest dobrych to ida dalej za 50,60 mln ciezko zeby co dwa lata dwóch najlepszych pilkarzy Realu odchodzilo za 180mln. Wielkie kluby zawsze
no ale to jest Bilans transferowy co to ma do zadłużenia klubu?


@Gauczo23: Ale nie na to odpowiadałem. Odpowiadałem na to mitologizowane sprzedawanie zawodników, bez którego wszystkie inne kluby upadną. Jeśli taki Eintracht musiałby sprzedawać, żeby przeżyć, to realia finansowe Bundesligi wymuszałyby na nim co roku kilkaDZIESIĄT milionów Euro na plusie. Taki rok w całej historii Eintrachtu był jeden. Zresztą po całościowych kwotach przychodów widać, że poza tym jednym sezonem nie
@gumiorek: tylko w tej Twojej analizie wszystko sie opiera na twoim założeniu że kluby Superligi dogadają się ze płacą za transfery ustalona kwotę. Jesli zdarzy sie tak ze oni zaczną wydawać dwa razy więcej z powodu ogromnych pieniędzy to Eintracht nie bedzie kupował jednego chlopaczka z Lecha tylko przyjedzie kupi 3 po 5 mln i nic mu się nie stanie bo zaraz sprzedadza zawodnika do superligi za 100 mln a jeszcze
@Gauczo23: Nie, właśnie się nie opiera. To jeszcze raz. Nawet zakładając, że ceny zawodników będą ciągle rosły - taki Eintracht wcale nie żyje ze sprzedawania zawodników. Zresztą - ile tak naprawdę jest transferów większych niż te 30 milionów Euro, a które nie są pomiędzy tymi klubami, które są w Superlidze? Neymar? Barcelona -> PSG (ok, oni nie są, ale to oni tu kupowali i możliwe, że ostatecznie będą), Hazard? Chelsea ->
@gumiorek: przecież takich transferów do superligi jest pełno. Neymar kupiony za gruby cash z Brazylii, Mbappe z Monaco, Hazard za 35 z Lille, trzech brazoli w Realu za 110mln zaraz Camavinga za 60 z Rennes, Pepe z Lille za 70, Jović, Piątek, Dembele do Dortmund za 20 przychodził mozna by tak wymieniac i wymieniać.
@Gauczo23: No właśnie napisałem, że nie jest pełno. Jest ich trochę, ale przy założeniu 20 największych klubów w SL (tak jak pisałem z zaproszonymi typu Benfica, Porto, Lille, Lyon, Napoli, czy Ajax), to już zdecydowana większość np. transferów ponad 75 mln Euro jest pomiędzy zespołami SL. Do tego jest bardzo dużo transferów wewnątrz bogatej PL, no ale tam jest trochę inna bajka. A tymczasem większość średniaków, ba! walczących o puchary w
@gumiorek: no okej transferow grubych nie ma z klubów drugiego rzędu. Ale jest pelno transferów takich że Porto kupi za 5 mln a sprzeda za 50mln do Realu i takie transfery teraz też będą tylko zamiast 50 to będzie 80mln. Tyle ludzi podobno sie Burzy przeciwko superlidze i będą oglądać lige mistrzów bez najwiekszych klubów ze sponsorzy też tam powinni byc. Pewnie po krótkim czasie powiększa ta superligę i będą tam
Ale jest pelno transferów takich że Porto kupi za 5 mln a sprzeda za 50mln do Realu


@Gauczo23: No to znowu mówię sprawdzam i to wygląda tak, jeśli chodzi o sprzedaż do klubów SL z FC Porto (w mln Euro):
16/17 - 0
17/18 - 38
18/19 - 22
19/20 - 70
20/21 - 15

No ok, wygląda to spoko, ale w sezonie 18/19 mieli np. wyższe transfery do klubów spoza
@gumiorek: no i co okienko będą sprzedawac jednego dwóch grajków jak teraz. Superliga będzie potrzebowala z 300 piłkarzy na wysokim poziomie skądś ich będą musieli brać.

Liga Mistrzów też jest praktycznie zamknięta bańką. Sevilla masowo wygrywała LE a teraz bedzie czesciej wygrywac LM i na to samo wyjdzie.

UEFA nie będzie chciala rozmawiać bo im pieniądze uciekają i nagle PSG jest obrońca tradycji. Problem piłki nie zaczął sie przedwczoraj w momencie
Superliga będzie potrzebowala z 300 piłkarzy na wysokim poziomie skądś ich będą musieli brać.


@Gauczo23: Dokładnie tak samo jak teraz potrzebują te kluby. Pytanie - czy dobiją do 20, czy zostaną w 12, żeby kisić się między sobą? Bo dużo zależy też od tego. No i oczywiście od tego co zrobi z nimi UEFA. Co do kadr, to owszem, będą musieli je poszerzyć, ale to będzie raczej jednorazowy "skok", a potem