Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem, tak robię. Krytykujcie. Tylko konstruktywnie, proszę.
Oto lampa, jeden z prototypów który wisi u mnie w pracy nad moim biurkiem warsztatowym. Tak dobrze się przyjęła że ma kilkanaście kopii.
Kontrukcja to uchwyt telewizyjny ze sprężyną gazową plus adapter, na adapterze panel LED.
Regulacja w pionie i poziomie jest dosyć przydatna gdy buduje się coś większego bądź coś trzeba doświetlić. Jest też fajne bo możesz pracować stojąc bądź siedząc- wystarczy przestawić lampę. Panel, ma trzy opcje temperatury światła- ciepły zimny i "normalny" (bodajże imituje zwykłą żarówkę) wybiera się to podpinając odpowiednie wtyczki.
Jedyna przeróbka uchwytu to wycięcie obcinakami ogranicznika góra-dół w głowicy uchwytu.(zdjęcie)
Mój jest przymocowany do ściany, ale nie ma problemu zawiesić to na tablicy narzędziowej albo na słupku z profila aluminiowego. ( poniżej zdjęcia)
Nie jest to najładniejsza sztuka,(to jedna z pierwszych) ale mniej więcej reszta tak wygląda- jedynie co jest zmienione to to, że adapter został zwymiarowany i wykonany profesjonalnie- niestety nie pokaże,bo covid, bo ochrona informacji w zakładzie, bo tylko mój stół posprzątany jest ( ͡~ ͜ʖ ͡°)bo... leniwy jestem (więcej zdjęć nie będzie).

Nie jest to w żaden sposób produkt do sprzedaży,to żaden produkt w pełni profesjonalny (choć jest w użytku warsztatowym),I tak dalej. Być może kogoś zainspiruje i komuś się to przyda.

Jeśli chodzi o strumień światła i inne BHPowe rzeczy, nasza #!$%@? to zaakceptował a czepia się do pierdół. Wg. austriackich norm i niego jest ok. A no i nasza zakładowa oferma, co potrafi się tępym nożem skaleczyć, przeżyła spotkanie z taką lampą i używa jej codziennie bez uszczerbu na zdrowiu.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Wołam:
@Pan_Slon @muchabzz @majk90 @chwiejus @zgreddo @bialy100k @Pesa_elf @krabczy @K-S- @guest @Kami-chan ( mam nadzieję że nikogo nie pominąłem, kto chciał zobaczyć tą lampę)
Taguje:
#majsterkowanie #diy
19ludwik91 - Jak obiecałem, tak robię. Krytykujcie. Tylko konstruktywnie, proszę.
Oto...

źródło: comment_1618978847ixu5xCyvDqIqCe0xgMzrxw.jpg

Pobierz
  • 28
@19ludwik91: zasilacz led z czarnej listy. Radze douczyc sie z zakresu kwantowej abrupcji elektronowej tych chinskich ledow, zanim cokolwiek wrzucisz. Zamykam temat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Spoko pomysl. Nie myslales zeby zrobic sterowanie na arduino?
@majk90 ale to Arduino do czego? Do zmiany barwy światła?
Wiesz, z moich obserwacji wynika że jeżeli ktoś sobie ustawił barwę światła na samym początku, to nie zmienia jej w ogóle- wynika to może z upodobań i tego że stanowisk są przypisane do osoby.
A w sumie, podpiąć, odpiac dwie wtyczki to nie jest kosmiczna technologia.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@ZieloneKoloTramwaja Nikt nie siadł mi na ambicje, ta lampa to najmniejszy projekt w moim wykonaniu, chciałem tylko pomoc jednemu z wykopków a że rozpętała się gównoburza, to postanowiłem to zamknąć tym postem.

@Issac wiesz, nie wiem ( a raczej nie pamiętam) xD na pewno nie trupiarnia i raczej wszystko w normie, ale nie dam sobie głowy za to uciąć. W każdym razie, po 10h pracy przy tej lampie nie mam żadnych problemów/bólów