Wpis z mikrobloga

@Gluptaki: czego nie rozumiesz? Ludzie cały rok gówno robią dla innych a po świetach i nowym roku jest czas na "nowy początek" - psychologicznie idealny moment na zbieranie myta od naiwniaków. Owsiak nie jest w ciemię bity, taki Rydzyk tylko świecki.
@haze2137 aha . .. tego nie wie nikt. Ale nie przeszkadza ci to pisać że to przekręt. No to jeśli ty posiadasz taką wiedzę to bij szczałe na najbliższy komisariat. Hyhy
@muchabzz: Na nic. Tylko bezpośrednia pomoc, najlepiej w swojej okolicy. Wpłacanie na zbiórki to kupowanie sobie poczucia pseudo moralności i dobra, z angielska moral licensing. Podobine jak ludzie co idą do kościoła a potem są dalej takimi samymi szujami tak samo tutaj - człowiek wpłaca na zbiórke i sobie mówi "no, ale zrobiłem zajebisty dobry uczynek" i łatwiej jest mu dalej być ch*jem. Ci co się jeszcze obnoszą z taką pomocą
@rexdexpl a ja wpłacam na różne fundacje i nie mówię sobie z tego powodu że jestem zajebisty. Nie uważam.rowniez że daje mi to jakaś moralne prawo do czucia się lepszym. Naginasz rzeczywistość i wprowadzasz wszystko do zero jedynkowego układu, gdzie każdy kto wpłaca uznaje to jako odpokutowania swojej hipokryzji. Głupie to
@fundacjawosp: Jeszcze nie znam kraju, tym bardziej aspirującego do 'rozwiniętych', gdzie ludzie robią zbiórkę na publiczne szpitale, za które rząd pobiera miesiąc w miesiąc pieniądze, a reszta się z tego cieszy i jeszcze temu przyklaskuje. O samym WOŚP nawet nie chce mi się wypowiadać.
Piękna manipulacja, można tylko dać plusa, a gdzie zakop? Wszyscy mamy kochać wośp i już. Takie akcje działają na mnie dokładnie odwrotnie.
@muchabzz: Nie, nie naginam. To o czym piszę to statystyczne ujęcie społeczeństwa. To, że ty akurat tak nie masz to plus dla Ciebie ale nie wyciągaj wniosków dla całego społeczeństwa na podstawie tego co Ty sam robisz.
@muchabzz: No niestety to zdanie bardziej pasuje do Ciebie i do twojej argumemtacji pt. "ja tak nie robię -> nik tak nie robi" niż do całościowego spojrzenia od strony podstaw psychologii które przedstawiłem. Faktów nie zmienisz - fundacje (z WOŚP na czele) to moralny i polityczny wentyl dla ludzi dużo bardziej niż sami ludzie chieliby to przyznać.
@muchabzz: Tak, to jest podstawowa wiedza z zakresu ludzkiej psychologi. Zwykły marketingowiec to nawet wie. Ja rozumie, że możesz mieć wypardzie bo chcesz wierzyć, że takie duże fundacje jak WOŚP to jest jakaś "dobra sprawa", ale nie jest. To jest żerowanie na naiwnych i ich potrzebnie poczucia się dobrym człowiekiem. Polecam więcej obiektywizmu w ocenie życia.
@rexdexpl aha.. zwykły marketingowiec to wie .. przekonałes mnie . To poważny argument udowadniający twoje twierdzenie , że każdy wpłacający na WOŚP , to tak naprawdę hipokryta chcący pokazać otoczeniu , że moralnie jest krysztalowy6. Bądź moim guru..
@muchabzz: Nie, nie każdy, ale duża ilość. Takie rzeczy odbywają się podświadomie dlatego są takie skuteczne. Nikt o sobie nie myśli "jestem hipokrytą" nawet jak robi coś co w 100% pod to podpada. Ot, wyparcie, etc.
@rexdexpl ok.. nie mam więcej pytań. Widzę w tobie przyszła gwiazdę kiblowej socjologii.. im więcej siedzisz na kiblu i grzebiesz w komórce , tym genialniejsze masz przemyślenia. Będę obserwował twój rozwój. Kiedyś się wnukom pochwałę że pisałem z tobą na wykopie. Nara. EOT. nie musisz odpisywać bo nie przeczytam