Wpis z mikrobloga

#excel
Mirki potrzeba mi pomocy. Potrzebuję w ciągu tekstowym znaleźć numer pozycji dla kolejnych wystąpień tego samego znaku, przykładowo:

7'*123+5'*2341+23'*3543+1'*453

Z powyższej komórki chciałbym wypisać sobie numer pozycji dla każdego z plusów. Jest na to jakaś prosta metoda?
  • 19
7'123+5'2341+23'3543+1'453


@Levusek: jest funkcja =szukaj.tekst
=SZUKAJ.TEKST("+";B3;1)
potem dajesz pole z funkcją
=FRAGMENT.TEKSTU(B3;C3+1;100)
i to sobie w sumie możesz potem użyć do stworznie np jakiegos dłuszego ciągu funkcyjnego z IFem póki znajduje

U mnie w B3 jest Twój tekst, a pole gdzie jest funkcja szukaj (C3) zwraca pozycję znaku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limonene: Osadzone znajdź było bardzo kłopotliwe i przy drugim "+" naszły mnie wątpliwości czy nie ma może jakichś prostszych sposobów
@kwiatosz: Text to columns działa w miarę tak jak potrzebuję, tylko musi być to powtarzalne z każdym otwarciem pliku i zaciągnięciu świeżych danych
@severh: muszę to wypróbować u siebie, ale czarna magia o której piszesz wydaje się działać (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Levusek: @kwiatosz: @severh: mam rozwiązanie, bez rozdzielania tekstu na kolumny, co może być problematyczne przy dłuższym ciągu znaków. Wydluzylem tekst, żeby było lepiej widoczne. Ogólnie opiera się na wyszukaniu pierwszego wystąpienia danego znaku w tekście a później skracaniu tekstu o ilość (sumę) znaków, która oznacza kolejne pozycje szukanego znaku.
Pobierz
źródło: comment_1619100016JDMIeYNP8sx6xAEx357TPx.jpg