Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu szczęśliwy dziadek ze swoimi wnukami. Od kilkudziesięciu lat w małżeństwie, które zawarł jeszcze na studiach, ojciec dwójki dzieci. Zdaniem partii, kierowanej przez bezdzietnego, ponad siedemdziesięcioletniego kawalera, którego bratanica miała trzech mężów, a jej dzieci mają różnych ojców, wróg tradycyjnej rodziny.

#bekazpisu #tusk #polityka
źródło: comment_1619192742jV7QLk1uEss42KrDF9CHf2.jpg
  • 45
@Volki: A nie uważasz, że ażeby o czymś się wypowiadać, czegoś bronić, trzeba mieć o tym pojęcie? Jakie pojęcie o wartościach rodzinnych, o małżeństwie, o wychowywaniu dzieci ma Kaczyński, który Polskę ogląda zza szyby samochodu i w kur(skie tele)wizji? Który na ostatnich zakupach nie pod publiczkę był może 30 lat temu?
A jakie pojęcie o wartościach rodzinnych ma Kurski, który poprzez kontakty ze sprzedajnymi duchownymi załatwił sobie unieważnienie kościelnego małżeństwa po
@niekibicujepilkarzom

nie uważasz, że ażeby o czymś się wypowiadać, czegoś bronić, trzeba mieć o tym pojęcie?

Ja niczego nie bronię, a tylko cię krytykuję.

Nie urazić Kaczyńskiego?

Jeśli nie umiesz logicznie krytykować, a jedynie jakimś obrazkiem Tuska uzasadniasz swoje hipotezy, to tak to odbieram.

Tylko na tyle cię stać? Pokazać obrazek Tuska? To jest typowy plemienny rytuał dwóch zwaśnionych plemion - PiSu i PO.

Potrafisz merytorycznie?
@niekibicujepilkarzom

pisząc o "bronieniu czegoś" miałem na myśli Kaczyńskiego, tyle mówi o tradycyjnej rodzinie a nie ma o niej pojęcia.

No wiem. Napisałem, że niczego nie bronię.

a niezbyt rozumiem jak ktoś taki jak Tusk mógłby zagrażać tej mitycznej "tradycyjnej rodzinie", fetyszyzowanej przez prawicę.

Też nie wiem.
@KotBojowy

dobra, bo znowu marnym trollingiem próbujesz wybrnąć z zaorania a potem zamilkniesz i uciekniesz trollowac gdzie indziej

Jesteś chyba jednym z największych dzbanów, albo nie umiesz czytać po polsku. Możliwe, że jare ruskiem.

Jak mi coś zarzucasz, to wpierw zrozum co napisałem w komentarzu, bo piszesz bzdury i jeszcze mi je przypisujesz.
@AndyMendy po pierwsze w zusie jak umrzesz to twoje dzieci maja rente dopoki sie ucza czyli na dobra sprawe nawet i 25 lat, jakbysnie mogl pracowac to renta etc.

Jakby nie bylo ofe to wszystko by do zusu poszlo, za PO polowa poszla do zusu na subkonto ktore lepiej ci wyliczy emeryture a polowe teraz wlasnie pis chce #!$%@? 20% i dac do IKE i sie ludzie ciesza bo dziedziczone xD
a co jeśli umrę a dzieci mają 30 lat i się nie uczą ? Kasa przepada . Po prostu #!$%@? ludziom pieniądze i tyle


@AndyMendy: a co jeśli będziesz żyć 75 lat? Kasa dziedziczona np z IKE się skończy i bedzie "hur dur państwo dejcie pieniądze"

różnica pomiędzy zusem a ike jest taka ze z zusu masz dożytownio emeryture zapewnioną, nawet jak wskoczy inflacja to bedzie waloryzacja jej, jak masz pieniadze
@AndyMendy: co ty #!$%@? xd

Podział składki emerytalnej

Przypomnijmy, że składka emerytalna wynosi 19,52 proc. podstawy wymiaru (w przypadku pracowników podstawą jest płaca brutto). Każdy kto zaczyna być ubezpieczony w ZUS może zdecydować czy jedna siódma składki (2,92 proc) będzie przekazywana do OFE czy też zostanie w ZUS. Pozostała część składki (16, 6 proc.) obowiązkowo jest przekazywana do ZUS. Dobrowolność dotyczy więc właśnie tej pierwszej – niewielkiej części składki emerytalnej.