Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, niech mi ktoś to wytłumaczy. Jak to możliwe, że kraj o takim położeniu nie jest przynajmniej drugim najbogatszym krajem Europy??????????? wrota na Wschód, wrota na bogata kraje Skandynawskie, sąsiedztwo największej gospodarki Europy, morze, góry, klimat umiarkowany. Tylko debil by to #!$%@?ł.
#polska
z.....j - Ja #!$%@?ę, niech mi ktoś to wytłumaczy. Jak to możliwe, że kraj o takim po...

źródło: comment_1619420643yuVwMZhWI1UykxRxNFzBUL.jpg

Pobierz
  • 277
via Wykop Mobilny (Android)
  • 341
@za_niemca_bylo_lepiej: Polskie położenie jest bardzo korzystne dla kraju silnego i złe dla kraju słabego. Polska historia to w zasadzie dwa okresy. Od powstania do XVI wieku kroczenie ku potędze i późnej upadek i ciągłe wciry od sąsiadów. W obu przypadkach katalizatorem było terytorium. Gdyby nizinę Polską otaczał pierścień gór to nie było by ani RON ani rozbiorów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@za_niemca_bylo_lepiej: to jakiej innej odpowiedzi się spodziewasz? @pokazbobra: ma rację. Co mieliśmy dobrego to wojny i komunizm skutecznie nas tego pzbwily. Plus @winsxspl: to, co mówi, czego nie dały rady wojny i komunizm ten układ dojechał do dna. Nawet nadziei na przyszłość nie ma, bo jak ktoś się pojawi nowy to to jakiś cudak Boska xD czy inny Hołownia.