Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@za_niemca_bylo_lepiej: 30 lat głosowania na te same mordy które urządziły z Polski prywaty #!$%@? do przekrętów... I to nie ci przelreciaze są problemem bo oni są wszędzie, problemem jest ciemna masa czyli tak na oko 95% Polaków... Mam nadzieję że pomogłem.
  • Odpowiedz
@za_niemca_bylo_lepiej: Niby polsza ma do dupy położenie geograficzne ale jakość większość wielkich wojen i frontów przebiegało przez nasze tereny w ostatnich 200 latach, patrz Napoleon i jego parcie na wschód, patrz Niemcy w obydwu wojnach światowych, patrz Szwecję w wojnach z Rosją o panowanie nad Bałtykiem.
  • Odpowiedz
@za_niemca_bylo_lepiej bo polacy to debile, od wieków rządzili nami idioci, chyba że rządził ktoś nie z polski to cos tam się rozwijało, potem przychodzili polacy i #!$%@? wszystko bo każdy od wieków wie że jak sie rządzi to trzeba jak najwięcej z tego wyciągnąć, żebyś ty i nastepne pokolenia miały z czego żyć, 0 perspektyw, 0 przyszłościowego myślenia, 0 strategii rozwoju na dłuższy okres niż 5-7 lat
  • Odpowiedz
Zniszczenia wojenne, brak tanich kredytów, inwestycji, technologii robią swoje a wykształceni i tak wyjada zostaną tylko Polanie robic w polu za niskie stawki, bo ktoś musi, ale niedługo wszystko przeniesie sie z Ukrainę, nam zostały jeszcze lasy do wycięcia, piasek do wywiezienia i rudy do wydobycia, gary muwałt
  • Odpowiedz
@za_niemca_bylo_lepiej: Sąsiedztwo dwóch najagresywniejszych państw w XXw., szlaki handlowe oparte o morze półzamknięte, za miedzą największe państwo na świecie z bronią atomową, 3-4 armią na świecie, wrogie na tyle, że rocznica wypędzenia Twoich pobratymców jest u nich świętem państwowym.

Co kilkadziesiąt lat od połowy XVIIw. cała europa toczyła tu wojny, aż do 1945. w XXw. wyrżnięto 6mln ludzi, łącznie utrata ludności na 11mln, czyli ponad 30%. A to tylko IIWŚ, nie
  • Odpowiedz
polska ma #!$%@? położenie w Europie XD


@autremonde: E, jakby to dobrze rozegrał to by sobie wycisnął coś i od Rosji, i od Niemiec i od Chin (brama do UE).
Przyciąganie firm, turystów i byłoby bajkowo. A nie że każdy wokół to wróg, firmy gnieść podatkami i zawiłymi przepisami, turystów odstraszać zaściankowością i radykalizmem.
  • Odpowiedz
@AkyszLewusie: po pierwsze- czynników wymieniłam o wiele więcej. Po drugie- zaznaczyłam nasilenie tych zjawisk, nie piję do nich jako takich.
W pewnym nasileniu i przy skłonności do mieszania ich w zbyt wiele dziedzin życia publicznego- stają się one hamulcem do rozwoju. Tak uważam. Wszystko jest dobre, ale z umiarem.
  • Odpowiedz
@pokazbobra tak, oczywiście, Wielka Polska najbardziej pokrzywdzonym krajem świata. Nigdzie nie było wojen i rewolucji, zaborów i okupacji tylko u nas, więc jesteśmy biedni...
  • Odpowiedz