Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: Gdyby ktoś tak robił to całkiem możliwe, że wyleciałby dyscyplinarnie. Pracowałem jako listonosz i nigdy nie zetknąłem się z sytuacją, aby ktokolwiek, kiedykolwiek wziął same awiza zamiast listów poleconych. I biorąc pod uwagę, jak czasami musiałem ciężko #!$%@?ć, to irytują mnie takie głupie gadki jak twój wpis. xD
W sumie to wszyscy listonosze, którzy odwiedzali mnie w całym moim życiu, w moim miejscu zamieszkania też zwykle normalnie przychodzili, jeśli mnie
@ye_lo: Przeanalizuj czy na pewno wina nie leży po Twojej stronie. Jeżeli nie - to pisz skargę i tyle. Do skutku. Tylko upewnij się, że nie ma innego problemu niż leniwy listonosz. Bo tacy się niestety zdarzają.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haosek: Leniwych listonoszy oczywiście spotkałem, ale ich metoda radzenia sobie z nawałem obowiązków nigdy nie polegała na zabieraniu ze sobą w rejon samych awiz zamiast listów poleconych, a wykopki bardzo często sugerują że takie coś to norma xD
Sam jako listonosz wiesz, jak często ludzie biegają na pocztę ze skargą. Gdyby ktoś tak robił, to miałby co najmniej kilka skarg dziennie, nie mówiąc już o tym, że doręczyciel, który dzień w
@Ikarus_260: @haosek: Dzisiaj odebrałem 3 inne paczki/listy, DPD, inPost i coś tam jeszcze nie miało problemu żeby sie do mnie dodzwonić domofonem, jeśli dostał się na klatkę aby wrzucić awizo to (oczywiście w razie niesprawnego domofonu) mógł zapukać do drzwi, chociaż rozumiem że miał do przejścia dwa piętra. Nie jest to pierwsza taka akcja. Jestem świadom, że na poczcie nie zarabia się kroci a robota jest zwykle #!$%@?, no ale
@haosek: przez formularz, zwykle po jakimś czasie przychodził list po ponad miesiącu z takimi tekstami jak powyżej. Wiem, że jest przepływ infformacji bo np przy jednej skardze napisałem im, że szkoda że mój punkt jest tak krótko czynny (wydzielili kilka mniejszych w mojej okolicy i mój był akurat czynny 8-16, a w pon 10-18, co przy odebraniu takiego awiza było mega wkurzające) i ta informacja dotarła do punktu. Oczywiście wiedziałem, że
@ye_lo: A to jak przez formularz to spoko, bo idzie tak, że odnotowywane to jest tu i tam, więc powinni zwracać uwagę listonoszowi, a jak się sytuacja powtarza to i naczelnikowi "ktoś wyżej".
Ciekawe jaki jest realny powód takiego stanu rzeczy, jeżeli ciągle masz awizo.

pozdro
@ye_lo: @haosek: zakładając, że jednak listonosz nie jest leniwy, może przyczyna tkwi w braku dzwonka przy drzwiach.

DPD, inPost i coś tam jeszcze nie miało problemu żeby sie do mnie dodzwonić domofonem, jeśli dostał się na klatkę aby wrzucić awizo to (oczywiście w razie niesprawnego domofonu) mógł zapukać do drzwi

Listonosz raczej nie będzie dzwonić na domofon bo prawdopodobnie ma więcej listów w danej klatce, dlatego może był pod drzwiami,
@rorschy przepraszam, nie napisałem ale również sprawdzałem, donośny ładny gong, nie sposób przegapić, tak samo jak domofon z resztą - drze się niemiłosiernie
@haosek to też nie do końca tak że ciągle, po prostu trafia się takiej awizo w miarę regularnie, ostatnio na przykład miałem dwa razy list przyniesiony, ale z tego co wiem to po prostu zmieniają się bardzo często listonosze u mnie na rejonie