Wpis z mikrobloga

Jeden z moich ulubionych obrazów malarstwa rosyjskiego The Demon Seated by Mikhail Vrubel, 1890, który ściśle koresponduje z moim obecnym stanem ducha. To demon – nieszczęście, bo wewnętrznie rozdarty pomiędzy światem zastanym a tym, który sobie wymyślił. Niestety brakuje mu skrzydeł, żeby oderwać się od skały i osiągnąć swój niebiański ideał.

#malarstwo #sztuka
Pobierz b.....a - Jeden z moich ulubionych obrazów malarstwa rosyjskiego The Demon Seated by ...
źródło: comment_1619675121XALrTilf38cgKlWq7T23bE.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bornintheusa: Taki hmm, "nihilizm" czy jak to nazwac, no ogolne poczucie ze "zle jest". Bardzo pasuje do rosyjskiej sztuki. Samo to gdzie powstaje juz dodaje jej autentycznosci. Podobnie jest z muzyka, nawet rap lubie z tamtych rejonow. Bo jak spiewaja o biedzie to prawdziwej a nie jak u nas, wieczna pozerka. Ot dygresje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bornintheusa: To prawda. Kilka lat pomieszkiwalem w Rosji. Wiem o czym piszesz. Szkoda tylko ze ze wzgledu na prace wystarczalo sil i czasu tylko na male zwiedzanka. Ot muzeum w Kubince czy tam Techniki kosmicznej w Kaludze. Kiedys jeszcze zrobie sobie tourne po Petersburgu na przyklad. Jak tylko dzieciaki pojda "na swoje". ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Niedobry: Też mam w planach tournee po Petersburgu. Ja przez rok mieszkałam w Moskwie i choć miałam trochę czasu na zwiedzanie, to wciąż jest dla mnie nieodkrytą kartą, to miejsce, które kipi historią na każdym kroku. Trzymam kciuki za realizację Twoich i swoich marzeń ()