Wpis z mikrobloga

W sobotę zaczynam latać ze swoim pierwszym uczniem. Muszę powiedzieć, że stresuję się bardziej niż przed moim własnym pierwszym lotem samodzielnym. Czy oznacza to, że przed jego pierwszym samodzielnym osiwieję już do reszty? Pewnie tak.

W klubie przydzielono mi jako instruktora nadzorującego, znanego w środowisku lotniczym północno-wschodniej Polski Pana Andrzeja. Legenda lotnictwa, były pilot wojskowy, egzaminator ULC, ponad 8000 godzin w powietrzu (bez latania w liniach - wszystko na małych samolotach), niesamowicie sympatyczny gość. Nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się z możliwości skorzystania z jego ogromnego doświadczenia.

Tym co mnie najbardziej w tej chwili przytłacza jest ogrom wiedzy jaki jest do przekazania, żeby uczeń był w stanie sobie samemu poradzić. Mam nadzieję, że uda mi się to na tyle prosto wyłożyć, że wiedza się przyswoi. Tematów jest bardzo dużo - jak pobierać sprzęt, jak wypełniać papiery, jak sprawdzić czy samolot nadaje się do lotu, jakie mogą być sytuacje niebezpieczne i tak i dalej...

Całe szczęście, że istnieje moje ulubione dzieło ostatnich czasów: Instrukcja Szkolenia do licencji LAPL. (Pic rel), która spieszy z pomocą takim zagubionym żuczkom instruktorom jak ja.

W międzyczasie lektura dla przypomnienia: Program Szkolenia, Instrukcja Operacyjna Ośrodka, Instrukcja Operacyjna Lotniska, Podręcznik Zarządzania Bezpieczeństwem, Instrukcja Szkolenia, Instrukcja Użytkowania w Locie, czyli to co najważniejsze w #lotnictwo - papiery, instrukcje i konspekty #odzeradoatpla
Pobierz popovonkox - W sobotę zaczynam latać ze swoim pierwszym uczniem. Muszę powiedzieć, że...
źródło: comment_1619711294svVXbdIlmwHAD8xoASAtkH.jpg
  • 4
@popo_von_kox: Powodzenia. W Białym szkolić będziesz?

Ja wciąż marzę o lotnictwie i oszczędzam siano. Granicę stawiam sobie do 35 roku życia. Za miesiąc stuknie 28 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Póki co rozwijam się w swoim zawodzie i obserwuję dzisiejszy zwariowany świat. W cieniu śledzę Cię Miras. Wrzuć coś czasem na ig.