Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 91
161 198 + 132 + 62 = 161 392

Zaległe przejazdy za czwartek i sobotę i kolejne #100km w tym roku (już czwarte) i póki co najdłuższa trasa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poleci ktoś jakiś sposób na zwiększenie średniej prędkości? Średnia w obu przejazdach do połowy trasy wychodziła mi w okolicach 30 km/h, a później jak się pojawiły pagórki, wszystko spadło do 25 :D Aż żal patrzeć :D Krótsze trasy z naciskiem na sprinty?

I w końcu wiatr tak nie przeszkadza w jeździe :D

#rowerowyrownik #rower #rowery #triban #wykoptribanclub #szosa #gravel

Skrypt | Statystyki
Pobierz guru8 - 161 198 + 132 + 62 = 161 392

Zaległe przejazdy za czwartek i sobotę i kolejn...
źródło: comment_1619954582xShWEGufIO5Tz9FbWl39n3.jpg
  • 25
jak Ci zalezy na 30km/h to jezdzi tylko po płaskim :)


@Hipodups: To nie u mnie takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krymic1991: To oczywiste, że średnia to nie jest żaden konkretny wyznacznik, bo można mieć 30 po płaskim i 30 po terenie górzystym przy zupełnie innym zmęczeniu. Mi generalnie chodzi, żeby zwiększać swoje możliwości, wiadomo idzie ku lepszemu, ale może jest czas żeby pomyśleć o
@noerror: To w tym akurat jestem lepszy, bo moja waga mnie wtedy napędza i się leci do 70 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hipodups: Problem jest taki, że nie wiele z tego rozumiem :D i poza tym nie mam pomiaru mocy i raczej odpuszczę zakup, bo za dużo w ten rower kasy idzie xD
@guru8: bez pomiaru pomcy jest cięzej, i zostaje Ci tętno. Jest malo miarodajne, ciężko zmierzyć progres ale się da. Na tętnie to zostaja Ci głownie tempowki w 3 strefie tętna, przeplatane interwałami np. 10s w trupa 10s odpoczynku, czy interwaly typu v02max , czyli 2/3 minuty w 5 strefie. No i oczywiscie jazda w tlenie. Czyli 2 strefa. tego powinno byc minimum 70% objetosci cyklu.
No i bez pomiaru mocy cięzko
@guru8: Szukaj pod hasłem "trening interwałowy na rowerze".

Ostatnio sobie sam szukałem info na ten temat i sprawa z grubsza wygląda tak:
- dwa/trzy razy w tygodniu jeździmy interwałowo np. rozgrzewka 20 min, później np. 4 minuty szybko (powiedzmy 4 lub 5 strefa tętna), 4 minuty wolno (druga strefa) i ten cykl 4 min + 4 min powtarzamy z 3-6 razy, na koniec 20 min w tym samym tempie co rozgrzewka
mam wrażenie że wiele osób tutaj skupia się za bardzo na średniej, to magiczne 30 km/h jeśli nie osiągniesz tego progu to jest ch**j amator


@krymic1991 ta 3 z przodu to po prostu króliczek, którego gonisz, wisienka na torcie. Wiadomo, że tłukąc się po #!$%@? nie da rady, ale fajnie kiedy po gładkiej rundzie się udaje.
@Hipodups: Druga strefa u mnie patrząc po ostatnich jazdach to przynajmniej 80%, na piątej strefie to bym chyba zawału dostał xD Ja i tak generalnie obecnie chudnę, a postępy to i tak widzę, bo kiedyś bym nie był w stanie zrobić 250 kilometrów w ciągu tygodniu, zwyczajnie zakwasy by mi na to nie pozwoliły, a tu dzień odpoczynku i daję rady zrobić ponad stówę
@rysiekMR: Muszę czegoś takiego spróbować, chociaż
@guru8 Ja jak w jeździe po mieście mam ŚREDNIĄ wyższą niż 23 km/h to już jest świetnie. A Ty narzekasz na ŚREDNIĄ w okolicy 30 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to rzekomo nie nie-płaskim terenie ()