Wpis z mikrobloga

@mqgdq: jak ja byłem na komisji z 5 lat temu to mnie tylko spytano czy mam dwa jądra i tyle. Słyszałem że to od lekarza zależy czy patrzą w galoty, ale to ma służyć temu czy prawidłowo się rozwijasz. Na okresowych badaniach też mi lekarz rodzinny co parę lat sprawdzał penisa
@JonkeJ: I to jest odpowiedź która mnie satysfakcjonuje, chociaż nadal nie czaję co ma to zmienić w kwalifikacji osoby na żołnierza,skoro 99% facetów ma siurka i dwa jaja , a czy wielkość jest adekwatna do poziomu dojrzałości to już sprawa dla eksperta
@mqgdq: nie wiem, może gość z jednym jajem nie nadaje się na żołnierza, tak samo jak mój brat który dostał chyba kategorie D bo miał dosyć dużą wadę wzroku
@mqgdq: Na komisji też ogląda cię lekarz, więc poniekąd ekspertem jest. Chociaż w moim przypadku miał tak zamglone oczy i rozbieżnego zeza, że miałem wątpliwości, czy mnie w ogóle widzi xd Strzelam że chodzi o odsianie pewnych chorób. Ogólnie jest tam wywiad medyczny, też weryfikowany bodaj z dokumentacją medyczną, a zatajanie informacji o chorobach jest karalne na WKU. W praktyce badanie pewnie gówno warte :P
@mqgdq: Nie chodzi o wielkość czy długość, a po prostu o obecność i brak jakichś deformacji w tym obrębie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poborowy może cierpieć np. na wnętrostwo, a więc na pewnym etapie rozwoju narządów płciowych nie nastąpiło ulokowanie się jednego lub nawet obu jąder w worku mosznowym. Jądra znajdują się w jamie brzusznej lub w okolicach pachwin, a to z kolei może upośledzać płodność oraz
@mqgdq: Badanie głównie polega na sprawdzeniu czy badany nie cierpi na przepuklinę pachwinową, najczęsciej lekarz każe unieść penisa i kaszlnąć. Przy okazji można ocenić czy nie ma widocznych oznak chorób wenerycznych. Gdy ja stawałem na komisji, badany(oglądany) również był odbyt(bezinwazyjnie :)), w celu oceny czy badany nie cierpi na hemoroidy. Nic szczególnego, nie wiem czym się tak wszyscy emocjonują, lekarz widział przyrodzeń multum, małych, dużych, niczym go nie zaskoczysz.