Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, pytanie mam odnośnie kupna mieszkania z rynku wtórnego. Nieruchomość ma wpisaną w księdze wieczystej hipotekę. Właściciel ma od kilku lat dokument od banku zezwalający na wykreślenie hipoteki, ale nie złożył wniosku o wykreślenie tej hipoteki. W jaki sposób zawrzeć umowę przedwstępną, żeby mój wniosek kredytowy do banku przeszedł sprawnie bez żadnych wątpliwości? Pisemną czy notarialną? Jaki zapis zawrzeć? Jakie jest podejście banków do takiej sytuacji?

#nieruchomosci #notariusz
  • 4
@grzegorz8: No generalnie kredyt na dwa cele, potrzebne będzie zaświadczenie od banku sprzedającego o stanie zadłużenia i zgodzie na wykreśleniu po wpłaceniu kwoty X na rachunek techniczny Y. Idź do dowolnego banku gdize chcesz sie kredytować i tam Ci to wytłumaczą, ale generalnie nie ma absolutnie żadnego problemu.
@alex-fortune: Nie przeczytałeś mojego posta. Właściciel kredyt spłacił, tylko hipoteka nie wykreślona z KW.
Do banku zadzwonię, ale dopiero jutro, bo wszystko zamknięte już, a że jestem niecierpliwy to chciałem zapytać na mirko najpierw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grzegorz8: zrób przedwstępna notarialnie jeżeli z zadatkiem, potem w przyrzeczonej wniosek o wykreślenie plus wpisanie na opróżnionego miejsce hipoteczne nowej hipoteki - chyba, że hipoteka sprzed 2011 to będzie prawo posuwania hipotek i tyle.