Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Telewizor padł po nagłym wyłączeniu prądu w całym bloku. Dioda nie świeci, nie reaguje na nic. Wszystkie inne urządzenia podłączone do tej listwy normlanie śmigają.
Co się mogło stać i ile to będzie kosztować? ( ͡° ʖ̯ ͡°) czytałem coś o zasilaczu w telewizorze.
#elektronika
  • 10
@OmarBongo: to nagłe wyłączenie mogło oznaczać kłopot z zerem i pojawiło się "międzyfazowe" podpytaj sąsiadów jak u nich . Chyba że TV miał wieleee lat i zawsze na standby był zostawiany, to wyschły elektrolity i nie chce wstać (to tańsza opcja)
@robekk1978: ponad roczny telewizor prosto ze sklepu więc raczej opcja druga odpada. A naprawa tego "kłopotu z zerem" ile myślisz wyniesie? bo takie rzeczy sa wgl brane pod uwage jeżeli chodzi o gwarancje?
@dktr: musiałbym poszukać, ale czy model jest istotny przy takiej sytuacji?
@OmarBongo: łoj różnie. U znajomego taka akcja skończyła sie #!$%@?: płyty indukcyjnej, bramy garażowej, TV, mikrofalówki, 2 kompów stacj i garsci ładowarek :) Naprawiłem tylko brame i mikrofalówke :D (i kompy ale tam to po prostu zasilacze wymieniłem)
@OmarBongo: od awarii elementu za 2zł i robocizny za 50-100zł do spalenia głównej płyty pewnie za 300+zł albo niedostępnej.
Elektronik musi rozebrać, obejrzeć, pomierzyć, sprawdzić, ocenić
@rybeczka: no a właśnie, z 4 urządzeń podłączonych do listwy padł akurat najdroższy telewizor tylko xD nie wiem czy dzwonić po elektryka czy jak, żeby to spojrzał, bo ja w życiu się to nie bawiłem