Wpis z mikrobloga

@bred_one: Na FB masz grupę najem, cesje, leasingi - tam Ci podpowiedzą co i jak, nie raz wychodziło, że komuś korzystniej było wpłacić trochę więcej z własnej kieszeni i wziąć zwykłe kredo :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one: zawsze przy mieszanym użytku możesz odliczyć połowę VAT. A dochodowy zależnie od tego ile tego dochodu wygenerujesz. Oprócz samego auta możesz też odliczyć ubezpieczenie, serwis i paliwo. Różnica między prywatnym a mieszanym w JDG to 25% tego co zużyjesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one:
1. Leasing zawsze dostaniesz jak wpłacisz z 20-30% na start
2. VAT dostaniesz z powrotem, tylko musi wyglądać że ta JDG prowadzisz a nie udajesz że prowadzisz. Możesz go tez sobi kumulować, nie wiem kiedy się przedawnia.

Ja właśnie tak zrobiłem, otworzyłem działalność i wygenerowalem duża stratę wpłatą wstępna. Przychody zacząłem generować prawie pół roku później. Minus taki że nie można całej straty odliczyć w jednym roku.
@Niles: Jak programista 15k to KIA lub Mazda ;)

@bred_one: Jasne że dostaniesz, przyjmuje się sumaryczne przychodu z PITu. Zwrot pewnie dostaniesz, w gratisie z kontrolą skarbową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli jesteś programistą 15k to czemu nie przejdziesz na B2B? Bardzo wielu wykopków przechodzi, bo to się po prostu opłaca, lub zwyczajnie się rozwijają i pracują dla kilku podmiotów na DG. Nie zakładasz rozwoju w
@OptiFinance chciałem przejść ale zaoferowano mi podwyżkę wyrównująca do oferty z b2b na czysto, więc póki co im na to przystaje. Co do samej b2b to mam jakieś plany dodatkowych działań ale przy moim lenistwie będzie to minimalne.