Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ile orientacyjnie może kosztować remont starego poniemieckiego domu? Od jakiegoś czasu rodzi mi się głowie pomysł zakupu takiego. Mowa o małym metrażu, 2 kondygnacje po jakies 40m. Remont generalny czyli nowe stropy instalacje itp, zależy mi tylko na zachowaniu bryły budynku i rzeczy typu stare parkiety lub płytki na podłogach. Sam raczej się nie znam na budownictwie wiec w grę wchodzi tylko ekipa budowlana. Czy ktoś z was podejmował się czegoś takiego? Chodzi mi o bardzo orientacyjne koszty, czy bliżej 150k czy 500k

#budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Popularny_mis: faktycznie źle się wyraziłem. Chciałbym zachować podłogi jeśli nie trzebaby było wymieniać stropów, ale chce przyjąć najdroższą wersję. Licząc 2k za metr wychodzi jakies 100k. To nie za mała kwota na taki remont? Spotkałem się z opinią, że czasem taniej byłoby taki dom wyburzyć i postawić nowy niż remontować
@teuthida: Szlachetnie. Ja nie dałem rady i postawiłem nowy, ale całym sercem Ci kibicuję. A co do kosztów, to oczywiście wszystko zależy od stanu. Zaczynając od fundamentów: czy w ogóle są, a jeśli są to z czego wykonane i w jakim stopniu zawilgocone. I tak dalej, idąc ku górze. Sam tego nie ogarniesz. Powinieneś wynająć rzeczoznawcę, tylko w żadnym razie nie związanego z ekipą, która ma wykonać remont.