Wpis z mikrobloga

Po poradzie min. od @Ankieciarz skontaktowałem się na czacie z amazonem i wyłączyli mi reklamy (przez prawie 2 miesiące były tylko w formie paska na dole w bibliotece, ale ostatnio co któreś otwarcie okładki, na wygaszaczu miałem jakąś reklamę książki z wkurzającą babą i postanowiłem spróbować to wyłączyć) Po restarcie urządzenia w opcjach pojawiła się w końcu funkcja Display Cover, ale coś mi nie działa. Czy może to być spowodowane tym że wszystkie książki mam w formacie mobi? Bo okładki są, ale pokazuje mi komunikaty że albo nie wybrałem książki do czytania, albo że brakuje okładki. Ktoś kojarzy o co tu może chodzić?
#kindle #czytniki #ebook
  • 12
@Bruno76: @Cyfranek: Serio macie takie problemy z tymi okładkami? U mnie o dziwo wszystkie działają, przy czym zawsze wrzucam książki kablem przez calibre w mobi. Czasem pobrane z księgarni w epub i przerobione na mobi, a czasem pobrane w mobi.
@Cyfranek: ok rozumiem, ale wcześniej po otwarciu klapki etui na ekranie miałem wygaszacz który trzeba było odblokować przesunięciem palcem, tak teraz po otwarciu klapki, wygaszacz wyświetla się na pół sekundy i od razu mam dostęp do czytanej książki. Więc nawet jakby działało mi wyświetlanie okładek książek, to one też by się pokazywały na moment, tak jak teraz jest z wygaszaczem? Bo jeśli tak, to ta funkcja nie ma dla mnie większego
@Cyfranek: spoko, czyli wyłączam to i nie kombinuję:) Narazie przerabiałem tylko epub na mobi w calibre, ale zawsze mam za bardzo pogrubioną czcionkę jak na mój gust i staram się szukać książek tylko w formacie mobi, ewentualnie rtf też w miarę dobrze się czyta
@Ankieciarz: nie wiem, ja mam kindle 10 i też do dzisiaj nie miałem tej funkcji. Na reddicie czytałem że niektórym, po którymś tam z kolei restarcie, z włączonym wifi, w końcu wskoczyło. Ja próbowałem tak robić parę razy, ale nie pomagało i olałem sprawę. Dzisiaj sprawdziłem z ciekawości, ale jak widać to nie dla mnie i nie będę specjalnie kombinował z calibre, wolę ten czas przeznaczyć po prostu na czytanie :)
@Bruno76 Dzięk, spróbuje z tym resetowaniem :). A z tym nowszym modelem chodziło mi o generację bo zapomniałem napisać, a nie o kindla 10 czy paper 4 bo w sumie to oba są najnowszymi modelami i po opiniach to stawiałbym je na równej półce tylko w 4 ta szybka mnie przekonała.
@Ankieciarz: mi właśnie bardziej się podoba oldschoolowy wygląd z ramką i bez białego napisu na dole :) Niestety nie mogłem znaleźć nowego PW3, bo jednak lepsza rozdzielczość, ale K10 też jest spoko i fajnie się czyta :) Restart, nie reset ;)