Wpis z mikrobloga

#pytanie #laptopy #elektronika #informatyka
Mam 3 pytania mireczki. Pierwsze: nie działa mi wejście jack, a chciałbym uniknąć zewnętrznej karty dźwiękowej. Szukałem sterowników, opcji, aktualizacji i nic nie naprawiło, więc zapewne mechaniczna usterka. Czy to na pierwszym zdjęciu to karta dźwiękowa, a jeśli nie, to co? Bo razem z jackiem są 2 wejścia USB podłączone do tejże płytki.

Druga sprawa. Jakiś czas temu wyrwały mi się zawiasy w laptopie i z jednej strony po otworzeniu jest dosyć mocno uniesiony. Kolejne kilka zdjęć to właśnie zbliżenie na nie. Czy da się coś z tym zrobić? W sumie to połamany plastik, który był w jednej części, więc stawiam, że nie, ale może jednak jest jakaś opcja.

3 pytanko - ostatnie zdjęcie. Mam lekkie wybrzuszenie nad kilkoma klawiszami. Rozkręciłem dziś całego laptopa, ale nie widziałem nigdzie braku śrubki. Coś jeszcze mogłoby to spowodować?
Pobierz Kalafjoreg - #pytanie #laptopy #elektronika #informatyka
Mam 3 pytania mireczki. Pie...
źródło: comment_1620500093LOMtD4HZl1pbTiKIG4FIab.jpg
  • 11
@Kalafjoreg: e tam trudne. Kupujesz śruby trójki o minimum cm dłuższe niż oryginalne i nakrętki. Wykrecasz oryginalne śruby i rozwiercasz choćby śrubokrętem (ale lepiej wiertarka) miejsca gdzie były oryginalne mosiężne nakrętki na wylot. Przekladasz śruby od góry żeby wystawały przez te otwory i potem pod spodem na wystające gwinty śrub wkręcasz nakrętki. Nadmiar gwintu możesz jeszcze uciąć na koniec albo spiłować pilnikiem. Jak się okaże że te śruby pod spodem są