Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi Siemanko, czy ktoś orientuje się co może zajmować tyle miejsca w telefonie? Redmi 4a (wiem, że stary szrot ale jeszcze z miesiąc musi pociągnąć) Zewnętrznych aplikacji jest dosłownie z 5 (jakiś messenger,aplikacje bankowe, jakiś olx) Wyczyściłem pamięć google chrome to zwolniło się ze 100mb a nadal zajętych jest aż 5,5gb,dodatkowo system zajmuje aż 6gb? Aplikacja czyszcząca znajduje może z 30mb do zwolnienia. Nie mam pojęcia co zajmuje mi aż 5,5gb,ewentualnie jak to sprawdzić bo nigdzie w tym telefonie nie widzę podziału na konkretne aplikacje która ile zajmuje. Coś ktoś podpowie? Screen w kontarzu.
  • 7
@HaSSaN: jesli pamietasz hasla itd do appek ktore masz, to ja bym wyczyscil cache i dane podreczne, kazdej z nich i kazda odinstalowal. A nastepnie zainstalowal na swiezo.
Pamietaj ze xiaomi ma wbudowanych sporo aplikacji w system, ktore najprawdopodobniej tez lapia sie do tej kategorii.

Mozesz sprobowac jakims softem odinstalowac czesc bloatware od xiaomi, robi sie to stosunkowo prosto, a miejsca tez powinno troche przybyc.
Sprawdz rowniez czy galeria poza zdjeciami
@HaSSaN: Sam messenger zajmuje mi 0,5 GB.
System może tyle zajmować, to normalne. W 8 pro dla przykładu zajmuje 10GB a nie ma nawet wszystkich aktualizacji zainstalowanych.
Wyłącz automatyczne aktualizacje w Google play, odinstaluj aktualizacje aplikacji, odinstaluj wbudowane aplikacje które xiaomi wpycha na siłę, odpal menedżer plików i tam popatrz co masz, odpal czyszczenie w panelu sterowania xiaomi. 16GB to teraz bardzo mało w androidzie.
@PurpleHaze @Zerero Dziękuję za sugestie, głupia systemowa przeglądarka zajmowała około 1gb. Messenger czysty, google play odchudziłem z 400mb do 150 chyba. Ale nadal 4,5 gb zajęte jest przez inne dane. A powiedzcie jeszcze jak wyłączyć/usunąć te miniaturki zdjęć bo myślę że tutaj może być też problem. Telefon za miesiąc pójdzie w odstawkę ale teraz to już jest sprawa honoru xD