Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
Casa Vicens to jeden z pierwszych projektów Antoniego Gaudíego, łączy styl neogotycki, arabski i według niektórych też secesji. Dom był zbudowany dla barcelońskiego ceglarza i glazurnika, Manuela Vicensa, w latach 1883-1888. Dom mieni się od różnokolorowych płytek ale mimo to nie dominuje ulicy i nie odstaje kolorystyką od reszty ulicy.

Tutaj artykuł o tym budynku. Więcej zdjęć w komentarzach.
#architektura #hiszpania #barcelona #sztuka #design
Pobierz Borealny - Casa Vicens to jeden z pierwszych projektów Antoniego Gaudíego, łączy styl...
źródło: comment_1620635862djzLBnRJgNYLBAVQuUOI1t.jpg
  • 15
nie odstaje kolorystyką od reszty ulicy


@Borealny: Pierwszą myślą było, że jeśli to nie odstaje kolorystyką od reszty to zdecydowanie nie jest to ulica na której chcę mieszkać. Jednak po sprawdzeniu okolicy przy Casa Vicens, pasuje ona do klimatu okolicy. Przypomniałem też sobie o równie abstrakcyjnym bydynku - Solpolu we Wrocławiu - i uświadomiłem sobie jakim smutnym krajem jest Polska.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Borealny: no proszę, byłem tydzień temu akurat ;) robi wrażenie, jak każde dzieło Gaudiego. Zwłaszcza w środku i zwłaszcza jeśli człowiek sobie uświadomi że to były czasy gdy większość ludzi nie miała wody w domu, a tutaj łazienka z wanną, kibelek, plus ciekawy element dekoracyjny na tarasie, nad fontanną, metalowy czarny element ozdobny w kształcie pajęczej sieci- leci po nim woda bardzo cienkim strumieniem, a gdy pada na to światło słoneczne
Pobierz Mave - @Borealny: no proszę, byłem tydzień temu akurat ;) robi wrażenie, jak każde dz...
źródło: comment_1621323266kOLqzjWDU4QKTUC2VukYTG.jpg