Wpis z mikrobloga

Kupiłem #ringfitadventure na #nintendoswitch. Trochę się wahałem, że nie spełni moich oczekiwań, ale jak okazało się to był dobry zakup. Postanowiłem trochę schudnąć, więc zacząłem się rozglądać za używanymi maszynami do cardio (orbitrek, rowerek), ale takie urządzenie zajmuje trochę miejsca w pokoju, więc pomyślałem, czy nie kupić Ring Fit. Dałem za niego 350 zł, więc cena 3 karnetów siłowni. Jako, że na siłkę ostatnio się nie wybieram (covid + brak czasu), to uważam, że cena nie jest aż taka zła. Kupiłem to urządzenie w jednym celu - chcę zrzucić wagę.

W pudełku znajduje się gra Ring Fit Adventure, pierścień i opaska na nogę i tyle. Żadnych instrukcji, kartek czy reklam. Pierścień ma średnicę 32 cm i jest wykonany z dobrej jakości, miłego w dotyku plastiku. Dużo miałem obaw co do jego wytrzymałości na ściskanie, ale sam pierścień jest bardzo elastyczny. Można go ściskać, rozciągać bez obaw, że się połamie, zegnie. Sztywność samego pierścienia uważam za dobraną idealnie. Siła jaką trzeba włożyć w ściśnięcie jest na tyle duża, żeby trochę w to wysiłku włożyć, jednak nie tak duża, żeby szybko się zmęczyć.

Opaska na nogę to zwykły pas z przegrodą na joycon wykonana z typowego dla tego przedmiotu materiału. Przymocowuje ją się do lewego uda i trzeba pamiętać, żeby dość mocno zacisnąć, by nie spadła w czasie ćwiczeń. Pas rozciąga się jak guma, więc nawet mocno zaciśnięta nie zablokuje dopływu krwi do reszty nogi.

Sama gra to typowy runner, biegamy przed siebie zbieramy monety, omijamy przeszkody, walczymy z przeciwnikami itp. Na razie grałem zbyt krótko, żeby coś więcej o niej powiedzieć. Z ciekawostek to po każdej planszy można sprawdzić swój puls przykładają kciuk do czujnika podczerwieni joycona, ale precyzja tego jest średnia. Co do precyzji pierścienia trzeba przyznać, że jest wysoka i reaguje on tak jak powinien. Także opaska bardzo dobrze spełnia swoją rolę, nasz bohater dostosowuje tempo biegu do naszego tempa. W dodatku cały zestaw bardzo dobrze rozpoznaje ruchy ćwiczeń, więc nie ma miejsca na symulowanie, czy błędy z powodu tego, że czujnik źle odczytał nasz ruch.

Zasadnicze pytanie, czy za pomocą tego urządzenia można schudnąć. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak. Gra daję naprawdę wycisk, po kilku planszach byłem cały zasapany i pot lał się ze mnie strumieniami. Gra posiada w sobie cały szereg ćwiczeń, i każdy mięsień będzie tu używany co uważam za przewagę w porównaniu do sprzętu cardio.

Dla kogo jest ten produkt? Dla kogoś, kto chce ćwiczyć cardio w domu, bo nie ma dostępu do siłowni lub odpowiednich urządzeń. I dla kogoś kto chce zrzucić wagę oraz zbudować wytrzymałość. To jest coś więcej niż zabawka ze sklepu, chociaż wydaje się, że to produkt typowo rozrywkowy - spokojnie może służyć jako półprofesjonalne urządzenie do ćwiczeń.

Zalety:
- świetnie zastępuje maszyny cardio w domu
- dobra jakość wykonania
- wysoka precyzja czujników ruchu
- duży wybór ćwiczeń

Wady:
- dla niektórych cena
- trochę dziecinna grafika
materazzi - Kupiłem #ringfitadventure na #nintendoswitch. Trochę się wahałem, że nie ...

źródło: comment_1620658787Ap7wsZfIjcD6MP1AFOOJT7.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz