Wpis z mikrobloga

Polecacie mirki jakąś dobrą herbatę? Odkąd spróbowałem Lipton Yellow Label zamiast Minutka herbata faktycznie potrafi smakować! (ʘʘ) Znacie może coś jeszcze lepszego?

ps. Może będę niemiły ale od razu uprzedzam bo wiem że się jeden z drugim znajdzie - smakosze, nie zesrajcie się. Wkładam woreczek, zalewam, czekam 2 min. i piję. Nie mam czasu na obrzędy przez pół godziny nad kubkiem z wodą - macie czas, spoko ale ja nie mam. To tak jakbym prosił o dobry zegarek a tu piszo PAAANIE, ROLEX ino, nic wincyj niewarte, reszta to zniewaga by zegarkiem nazywać - czaisz jeden z drugim? ¯\_(ツ)_/¯

#herbata #pytanie #kiciochpyta
źródło: comment_1620663908Wt7OWtp2BbuGzm1hgFuwRE.jpg
  • 15
@Ptaszek99: ja od dłuższego czasu pijam białą sypaną. Jest delikatniejsza w smaku. A parzenie jak ta z torebki, wsypujesz kilka liści (mała łyżeczka), zalewasz wodą i po kilku minutach liście opadają, można pić. No i taka liściasta jest bardziej wydajna niż torebkowa.
@Ptaszek99: Jakimś specjalnym fanem herbaty nie jestem, jednak kiedy miałem wybór między robieniem sobie herby > a la minutka
a picie wody wybierałem szybszą wodę.
Jeśli herbata to liściasta ma dużą przewagę nad torebką i ogólnie jest bardziej wydajna ale wymaga więcej, chociaż jak masz dostęp do gotowania wody to i tak jesteś w cywilizacji
Spróbuj zielonych herbat, z racji mniejszej temperatury szybciej je można pic niż te zalane wrzątkiem a