Wpis z mikrobloga

@sebsossj: Ciekawe są bardzo te uniwersalne rozkminy, przemyślenia, doświadczenia, które w dzieciństwie miał niemal każdy.

To co zarzuciłeś na memie to przykład, ale o, rozkmina też taka czy twój czerwony to mój czerwony, czy może mój zielony dajmy na to (ciężko wytłumaczyć, chodzi o qualia tak filozoficznie mówiąc). I innych mnóstwo, których już nie pamiętam, ale o których się razem dywagowało.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ciekawe są bardzo te uniwersalne rozkminy, przemyślenia, doświadczenia, które w dzieciństwie miał niemal każdy.


@fantazm: Ponieważ ludzie mają dużo wspólnego w swoimi kodzie genetycznym, to i pomysły mamy podobne.
Tak samo jak szury krzyczą na temat tego, że piramidy powstawały na całym świecie, w związku z tym to musieli być kosmici. Gówno prawda, po prostu ludzie na całym świecie wpadają na takie same pomysły od tysięcy lat.
@4kroki: No, z tymi piramidami to śmieszne XD. W gruncie rzeczy jest to przecież budowla, która faktycznie wymaga mnóstwo ciężkiej pracy i paru sprytnych manewrów, ale nie jest jakimś obiektywnym architektonicznym cudem - jest to po prostu najlepszy sposób na usypanie stabilnej kupy kamieni :V

Ale to generalnie tylko pokazuje, jak wielką wartość ma w naszym życiu edukacja, wykształcenie, ciągłość międzypokoleniowa ludzkich odkryć i doświadczeń. Starożytni nie byli głupsi intelektualnie, ba,
@10minuteman:
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i zobaczysz, że właśnie to miałem na myśli. Nie byli głupsi w znaczeniu intelektualnym, byli tylko mniej wykształceni, a za to prytniejsi, w znaczeniu że przez to musieli bardziej kombinować na około.

Poza tym kto tam w sumie wie. Mogli równie dobrze faktycznie być mniej wykształceni formalnie (to na pewno), ale zarazem mogli być lepsi w myśleniu praktycznym chociażby ze względu na fakt że wtedy
@becvvv: ja też miałam kiedyś takie rozkminy, a jak powiedziałam o tym przyjaciółce, to spojrzała na mnie jak na wariatkę i powiedziała, że nie rozumie. Im dłużej jej tłumaczyłam tym bardziej dziwnie na mnie patrzyła xd