Wpis z mikrobloga

@Cyprok: Moim zdaniem matury powinny być organizowane jedynie z przedmiotów które mają wartość naukową i z języków nowożytnych. Dodałbym też do planu zajęć kulturoznastwo które powinno przejąć część historii, religię i wos. PS. Muszka idealna.
@pp53: Według Ciebie WOS nie ma wartości naukowej? Sam pisałem maturę z wosu dwa lata temu i to nie jest luźne lanie wody tylko często konkretna wiedza historyczna czy związana z polityką i społeczeństwem np. (kwestie różnych organizacji międzynarodowych, konfliktów itp.), ja miałem bardzo wysoki wynik (90%), ale matura z wosu co roku jest jednym z trudniejszych rozszerzeń, średni wynik o ile dobrze pamiętam wynosi poniżej 30 %.
średni wynik o ile dobrze pamiętam wynosi poniżej 30 %.


@Cyprok: bo wlasnie sie ludziom wydaje, ze mozna troche polac wody i 50% z palcem w dupie. odnosze wrazenie, ze wiekszosc zdajacych WOS nie ma na siebie pomyslu, a na studia by sie chcialo pojsc, potem nadchodzi lato, a wraz z nim wyniki i zdziwienie, bo sie nie uczyles i uzbierales 12%
@KruciHegot: Dokładnie tak jest. Miałem taką jedną w klasie, co to myślała, że wos jest prosty i coś tam napiszesz i będzie, a ostatecznie po próbnych maturach chyba zrezygnowała całkowicie z pisania wosu, kiedy wyszło, że to jednak tak nie wygląda i musisz mieć solidną wiedzę, aby wykręcić przyzwoity wynik.
ja miałem bardzo wysoki wynik (90%), ale matura z wosu co roku jest jednym z trudniejszych rozszerzeń, średni wynik o ile dobrze pamiętam wynosi poniżej 30 %.


@Cyprok: +1, masakra jest z WOS. Ja idąc na pałę miałem 30% a miałem wynik lepszy niż 70% ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pp53: Kolega @Cyprok ma w pełni rację, a ja jeszcze dorzucę od siebie, że maturę z WOSu to bym zrobił prędzej obowiązkową niż z j.polskiego w obecnej formie. Potem jest zerowe pojęcie jak działa całe państwo nawet u podstaw i żadne zrozumienie co tak naprawdę np. odwala PiS wokół trybunału czy jakiekolwiek podstawowe zrozumienie czym jest tak naprawdę UE. I potem różne durne hasła polityków są łykane bez połyku, bo nie
@Convi: Nie twierdzę, że WOS jest łatwą maturą, tylko że ten przedmiot nie ma wartości naukowej. Jego poszczególne części (tj. historia, statystyka i kulturoznastwo) mają, ale WOS jako przedmiot nie przedstawia takich wartości.
@M1PH6_5: Spokojnie, z korwinizmu się wyrasta - na następne wybory (czyli w momencie nabycia praw wyborczych) gwarantuje, że prędzej spluniesz niż postawisz krzyżyk przy konfie ( ͡° ͜ʖ ͡°)