Wpis z mikrobloga

@peli7: Na Skrzydłach? Ładnie wydana gra, taki pasjans. Jak spokojnie wytłumaczysz, jak idą tury to już pójdzie. Brak negatywnej interakcji w zasadzie. Albo Wsiąść do pociągu, co się sprawdzi i w większym gronie. Everdell, też ładnie wydana gra.
@speedy911: "Aby przeglądać to forum, trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem."

jest rok 2021, rozumiem, że tam jest wszystko podane jak na tacy i wyczerpuje temat, ale nie skłoni mnie to do rejestracji
LISTA NAJCZĘŚCIEJ WSKAZANYCH GIER W TYM WĄTKU PRZEZ WAS
Zamki Burgundii - 41 głosów
Terraformacja Marsa - 24 głosów
Everdell - 20 głosów
7 Cudów Świata: Pojedynek - 19 głosów
Azul - 18 głosów
Great Western Trail - 18 głosów
Wsiąść do Pociągu - 17 głosów (któraś z serii)
Brass: Birmingham - 16 głosów
Na skrzydłach - 14 głosów
Brzdęk! - 12 głosów
Sagrada - 10 głosów

9 głosów ex aequo:
Agricola
@E-Seven: a to jakaś wiedza tajemna tam jest? Widocznie Mirek jest trochę nieśmiały, a może jest paranoikiem i boi się wycieku danych i włamania na swój komputer, a wiadomo, że czasem na dysku można znaleźć pliki wrzucone przez kolegę, a jak się jego luba o tym dowie to będzie ban i foch do końca tygodnia...
@peli7: żona i 7 cudów pojedynek xD Moja różowa nienawidzi tej gry, a jest świetna.

Dla różowych które sa początkujące w planszówki to
a) Azul letni pawilon (każda lubi błyskotki)
b) Everdell (każdy sobie rzepkę skrobie, buduje swoje leśne miasto, wszystko wygląda ślicznie)
c) Aquatica (prosta planszówko karcianka, gdzie nie trzeba się zastanawiać nad ruchem, bo wyznaczają to karty)
@peli7 7Cś pojedynek to gra, którą się kocha lub nienawidzi
Moje propozycje:
- Everdell - urocza gra z wyglądu z budowaniem miasta (silniczka), lekki pasjans, bez agresji
- Terraformacja Marsa - ciekawa tematyka na początek przygody z planszówkami, nadaje się dla początkujących, zaawansowani są w stanie dużo więcej wycisnąć z gry - uwaga: negatywna interakcja, zabieranie sobie surowców może zniechęcić, ale na początek jest możliwość grania bez części kart i bez interrakcji