Wpis z mikrobloga

nigdy nie grałem w żadnego mass effecta a zawsze chciałem. Teraz nadarza się okazja, kiedy wychodzi remaster i pytanie do weteranów serii, czym ta gra w ogóle jest? RPG, akcja, jakieś połączenie tych dwóch gatunków? jest tam sporo wątków pobocznych?
#masseffect #gry
  • 11
@staryalkus: Świetne giera dwójka jak mnie wciągnęła to 3x pod rząd skończyłem twoje wybory wpływają na dalsze części. Pamiętam tylko że 1 powoli się rozkręca praktycznie pod koniec.
@staryalkus: masz masę dialogów, rozwój postaci, interesującą fabułę, a pomiędzy tym wszystkim czas wypełniają ci dwie czynności:
- bieganie po lokacji (mieście) w poszukiwaniu questów itp.
- odwiedzanie obcych planet i naparzanie się na nich z wrogiem.
@staryalkus: Połączenie rpg-a ze strzelanką tpp z chowaniem się za osłonami. Rpga masz głównie w dialogach i umiejętnościach postaci, w jedynce jeszcze trochę w zarządzaniu ekwipunkiem. Side-questy są, ale nie ma ich strasznie dużo, zwłaszcza w trójce.

Seria fajna, ale obawiam się, że mimo remasterowanej grafiki zestarzała się mocno pod względem rozgrywki, która i te 10 lat temu nie była jej mocną stroną. No i zakończenie trylogii jest gówniane i rozczarowujące.
@staryalkus Jedynka jest jak wiedźmin, przeszedłem dwie części skupiając się glównie na main questach. Jedynka to ciekawa opowieść ze świetnym polskim dubbingiem (od cdp). Zahajpowany jedynką odpaliłem dwójkę i nawet nie pamiętam co to było, główną historię pamiętam jako notoryczne ,,Potrzebujemy cię w naszym składzie" lataliśmy od miejsca do miejsca gdzie dołączaliśmy do drużyny nowych ludzików których historii (oprócz tych z poprzedniej części jeżeli ich napotkałem) żadnego nie pamiętam bo było ich
@staryalkus:
1 - rpg ze strzelaniem
2 - głównie strzelanie, rpg bardzo mało,
3 - nadal strzelanie, nieco rozwój postaci i ekwipunku rozbudowali w porównaniu do 2, ale pod katem decyzji czy wyborów jest mniej niż w 2