Wpis z mikrobloga

@kartofel: Słuchałam tego parę dni temu - gdzieś trafiłam na link. Chyba na entomo. Bardzo ciekawe i wciągające.
Opowiadają tam m.in. o wyślepkowatych. O jednej z nich opowiadałam jakiś czas temu na wykopie i zamieszczę dla ozdoby Twojego wpisu zdjęcie i mój komentarz:

Owad na zdjęciu to dętka rudonoga (Physocephala rufipes). Wygląda, jak żądłówka, ale nią nie jest. To muchówka upodabniająca się do swoich koleżanek posiadających żądła. Larwy dętki są endoparazytoidami
M.....e - @kartofel: Słuchałam tego parę dni temu - gdzieś trafiłam na link. Chyba na...

źródło: comment_1620974885Yy9wvVZAJgyyIsSTkgHEBd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Megachilidae: Ja tylko dopowiem, że ja znalazłem w źródłach, że jednak zaczyna o hemolimfy, a później od organów. To by miało sens o tyle, jeżeli jej zachowanie jest dostosowane do tego, aby mimo wszystko przytrzymać gospodarza przy życiu jak najdłużej się da. W badaniach trzmiele, które były łapane na pierwszym etapie od zakażenia, w zasadzie te zakażone były nie do odróżnienia od "czystych". Dopiero po wzięciu ich pod lupę okazywało się,
  • Odpowiedz