Wpis z mikrobloga

Czy samochód którym na co dzień jeździła księżna Diana to #prestizowygruz czy liczy się tylko ten w którym umarła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7 w budzie #e38 i silniku 740i (4.4l v8) to jeden z najfajniejszych samochodów na świecie. Mam wielkie szczęście posiadać tego Sporta z czarną podsufitką, chociaż kiedyś należał on do @czubaba

Za każdym razem mam ochotę go sprzedać bo wysokie koszta utrzymania itp. A potem wsiadam się nim przejechać i przechodzi mi od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auto jest świetne, wygodne, a na zakrętach czuć pewność i chęć zarzucania tyłeczkiem. To jak fajnie można się w nim zapomnieć i nagle na liczniku pojawia się 220km/h a Ty czujesz komfort i spokój niż w większości innych aut jest nie do opisania - to trzeba przeżyć, tym się trzeba przejechać i przede wszystkim - to auto trzeba posiadać, bo dopiero wtedy człowiek docenia.

To auto powstało w czasach w których to inżynierowie, a nie księgowi, tworzyli samochody.

Przejechane ma 190k mil, a wydaje się jakby dopiero niedawno zszedł z linii produkcyjnej. Jako ciekawostkę należy dodać, że ten konkretny model po VINie wskazuje jest OSTATNIM miesiącem produkcji E38 na świecie.

Swoją drogą w tym samochodzie mam śmieszną historię związaną z pewną Arabską księżniczką... ale to opowieść na inny raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bmw #samochody #pokazauto
sorek - Czy samochód którym na co dzień jeździła księżna Diana to #prestizowygruz czy...

źródło: comment_1620995956ruWmyqk9A3HmWUzBwkfI0A.jpg

Pobierz
  • 14
@Jason_Stafford: zależy, serwis i opony są bez tragedii. Najgorsze są rzeczy które czasem trzeba zrobić. Ostatnio wydałem £800 na kompletną wymianę uszczelek, rur, termostatu (88c), pompy i innych rzeczy w układzie chłodzenia by pozbyć się wszystkich problemów. Od tego czasu silnik chodzi chłodniej i dużo lepiej (no i nie ma wycieków).

Co jakiś czas trzeba wziąć i porobić pare rzeczy ale to normalne przy tym wieku. Jak zrobię to chociaż mam
@Jason_Stafford: jest w tym robocizna która wiadomo jest połową ceny części.

Tak więc bez tragedii, jeśli ktoś jest w stanie robić sam albo w Polsce (bo taniej) - to nie są to duże koszta.
@sorek: Świetne auto. Takich już nie robią. Wraz z E34 i tym coupe z pop upami (nie pamiętam oznaczenia, nie znam się na bmw) to najładniejsze i najfajniejsze bawarki jakie kiedykolwiek powstały. W ogóle tamte czasy to złota era motoryzacji. Niemcy i Japonia robili wtedy prześwietne auta. Nie mówię, że dzisiejsze auta nie są fajne, ale brakuje im tego pazura, tej duszy ()