Wpis z mikrobloga

@cranberry250: Jedynym płaskoziemcą jesteś ty, bo przypominam ci, że jedynym powodem dla którego mnie zawołałeś do swojego wysrywu, to tekst w stylu "zobacz zrobisz kase na krypto bo tak bogaty idol małolatów na twitterze powiedział". Jeden z dwóch. Gówno mnie to obchodzi nie jestem materialistą tak jak ty. W dupie mam twoje dogecoiny. Chcesz to sobie zbieraj wirtualne żetony bez pokrycia.
@Gaku745: Czyli będę mógł zawiązać spółdzielnie w której dobrowolnie ludzie zgodzą się odpowiadać za protekcję mojej wlasnosci w zamian za jej część?
@Gaku745: super, jak dla mnie bomba - i mówię to całkiem nieironicznie.

Mimo, że jestem akapkiem to lubię poznać punkt widzenia drugiej strony i nie mogę nie zadać pytania - Czym to się w takim razie różni od anarchokapitalizmu?
@malinq: No, różni się sporo, akap zdewoluowałby szybko do korpo-tyranii gdzie każdy sobie rzepkę skrobie, anarchizm raczej dąży do kolektywnej obrony praw jednostki poprzez dobrowolne zrzeszanie się we wspólnoty, demokrację bezpośrednią, egalitarne zarządzanie, pomoc wzajemną. Akapy raczej nie opierają się na tym i bardziej popierają wyłącznie dobrowolne interakcje rynkowe bez specjalnego oglądania się na to jak to wpływa na społeczeństwo albo inne jednostki, nawet jeśli to wpływa negatywnie i doprowadzi do