Wpis z mikrobloga

@LegoCiemnyLas to jest taka loteria ostatnio, że łatwiej totka trafić. Cały tydzień mi pokazywało, że wczoraj ma lać, rano, że piękne słońce, na godzinę przed wyjazdem znów, że leje i wyjechaliśmy z kumplem tak czy siak, z dwóch miejsc żeby się spotkać po środku(20km odległości), on w deszczu a mnie nic nie złapało i po godzinie pogoda znów pokazywała, że ma być ok. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LegoCiemnyLas: Obecnie mamy najgorszy typ pogody dla lajków pogodowych takich jak wy. Opady są głownie pochodzenia konwekcyjnego. Takie opady są bardzo lokalne i zależą od lokalnych czynników. Nie da się ich stuprocentowo przewidzieć. Mogę was zapewnić, że jakieś apki pogodowe pokazujące chmurki i słoneczka się nie sprawdzą. Najlepszym sposobem jest śledzenie samemu radarów opadowych i sat 24.
Z Twojego wykresu wynika, że opad będzie chwilowy. Ale nie sugerowałbym się nim bo
  • Odpowiedz
@LegoCiemnyLas: Sprawdzenie radaru zajmuje tyle co sprawdzenie apki pogodowej, a można z tego dużo więcej wyczytać i nie potrzeba jakiejś specjalnej wiedzy.

bo ktoś to bierze za to pieniądze nie potrafi tego zrobić profesjonalnie xd

ta stronka jest bardzo profesjonalna, lecz pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Za dużo lokalnych czynników wpływa na konwekcje żeby ją przewidzieć co co minuty i dokładnego miejsca.
  • Odpowiedz