Wpis z mikrobloga

@robert5502: A dla mnie te 70 m ^2 to jedyny dobry pomysł ;P
Sam obecnie rozważałem domek 35m^2 na zgłoszenie z nielegalnym pięterkiem bo wybuduje się go względnie tanio a już napewno taniej niż mieszkanie lub dom murowany z projektem, kierownikiem itd.
A teraz 70m^2 + nielegalne 70m^2 u góry i już dom a nie domek jak ta lala :)
Wszystko można samodzielnie w formie domu szkieletowego. Kto mądry i tak
Za jakiekolwiek płaskie dachy w budownictwie jednorodzinnym to od 89 roku powinna być kara chłosty


@niecodziennyszczon: nie ma chyba lepszego przykładu na #!$%@? jak porównanie gierkowskich budów z byle gówna co się dało zorganizować albo ukraść do nowoczesnego budownictwa
I tak dziesiątki tysięcy ludzi #!$%@?ą się że skosami, #!$%@?ą izolacją, bezużytecznymi "veluxami" bo jakąś #!$%@? w urzędzie raz była u wujka na wsi w latach 80tych i jej się klocki nie
Za jakiekolwiek płaskie dachy w budownictwie jednorodzinnym to od 89 roku powinna być kara chłosty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niecodziennyszczon: I właśnie przez takie podejście postawienie sobie w sensownej lokalizacji postawienie domu podobnego architektonicznie do poniższego graniczy z cudem (pomijam czy się komuś podoba, mnie się podoba bardziej niż budowane na siłę czterospadowe gargamelki).
Bo wszędzie w MPZP są wpisy o "zachowaniu historycznej kontrukcji dachu", nawet na
@robert5502 o kolejny, nie wiem czy to wynika z nienawiści do PiSu, czy z hipokryzji, już pisałem to w jakimś wątku.

Kiedyś: kto to widział, żeby po wszytko latać do urzędu po pozwolenia na wszytko. Ludzie nie są głupi i dadzą sobie radę, trochę więcej wolności. Niedługo to srać bez pozwolenia nie będzie wolno.

Dzisiaj: kto to widział, żeby można było robić coś bez pozwolenia od urzędników, przecież bez takich pozwoleń wszytko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzlosiem: wiesz ze w razie kontroli i nieprawidłowości to jest traktowane jako samowola budowlana? Czytaj: nakaz rozbiórki i kara. Poza tym to jest proszenie się o: katastrofę budowlaną, nie ubezpieczenie takiego tworu i do tego, samowolkę budowlaną, bo zapisy w mpzp są bardzo szczegółowe jeśli chodzi o katy nachylenia dachów, ilość kondygnacji, kolor pokrycia dachów. Te 70 metrów bez pozwoleń to proszenie się o: znaczne podwyżki cen materiałów budowlanych, brak pracy
@xfin: > I właśnie przez takie podejście postawienie sobie w sensownej lokalizacji postawienie domu podobnego architektonicznie do poniższego graniczy z cudem

A to zabawne, bo ja tego #!$%@? widzę na pęczki wszędzie, w całym kraju ¯\_(ツ)_/¯

o Wrocławiu i okolicach nie wspominając, mimo że "historycznie" to tutaj niemieckie domki stały, które z dzisiejszymi dwu- albo czterospadowymi dachami nie mają nic wspólnego


A widzisz i tu jest pies pogrzebany. Ja też się